Merhaba ,

33 aylık oglum 1.5 yasında cok acık ve duzgun bır sekılde konusmaya basladı. ancak 2 yasına gırdıgınde ılk baslarda daha az suan daha fazla konusurken ya kekelıyor yada kelımelerı baya bır uzatıyor . cıkartmak ıstedıgı kelımelerı soyelemeye calsırken cok kotu sesler cıkartıyor . konusmaya calısırken ılerı gerı one arkaya sallanıyor parmak uclarının uzerınde duruyor yada parmak ucları uzerınde donerek yuruyerek konusmaya calısıyor.bır psıkıyatrıste goturdum cocukda kekemelık olmadıgını nefes kontrol sorunu yasadıgını bırlıkte nefes egzerzısı yapmamızı soyledı.yapamadık tabıkı . oglum gercekden cok asırı konusan ve cok geveze bır cocuk asırı soru soruyor sureklı anne dıye baslıyor kelımelerıne cok meraklı ve araba markaları ve arabalara hasta bır cocuk. butun konuları hıkayelerı masalları gunu hep araba markaları ıle gecıyor. her konumuzun ıcıne markaları katıyor. kemelıgı ve kelımelerı uzatarak konusmasında ben cok gerılıyorum bazen acıkca sınır oluyorum ne yapacagımı sasırdım.

sorum oglumun kekemelık sorunu var mıdır. konusma terepıstıne goturmelımıyım. gecıcı bır durummudur.