Baba birçok akşamlar olduğu gibi o akşam da geç saatte yorgun argın eve döndüğünde beş yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş.

Çocuk babasını görür görmez ; " Baba ! Bir saatte ne kadar para kazanıyorsun? " diye sormuş.
Zaten eve oldukça yorgun eve gelen baba çocuğunun bu bir anlam veremediği sorusuyla karşılaşınca terslemiş:" Bu senin bilmen gereken bir şey değil! "

Çocuk buna rağmen ısrar etmiş :" Lütfen babacığım, gerçekten çok merak ediyorum."
Oğlunun ısrarına dayanmayan baba :" Tamam senin için bu kadar önemliyse söyliyeyim.Bir saatte yaklaşık 4 milyon kazanıyorum (4Tl).

Çocuk :" Peki babacığım bana bir tl borc verebilir misin ?" deyince bana iyice sinirlenmis:" Benim senin saçma oyuncaklarına param yok."
Çocuk mahzun vaziyette boynunu bükmüş ve sesizce odasına çıkıp kapısını kapatmış.
Adam sinirli sinirli, "Bu çocuk ne kadar da tuhaflastı bugünlerde! "diye düşünmüş.
Ama aradan bir saat geçtikten sonra biraz sakinleşmis ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını hatırlamış; " Belki de gerçekten lazımdı! diye düşünüp kapıyı açıp çocuğun odasına girmiş.

Yatağında uzakmakta olan oğluna sormuş :" Uyuyormusun? "Hayır! "Al bakalım istediğin 1 tl yi biraz önce sana sert davrandığım için Üzgünüm. Uzun ve yorucu bir gün geçirdiğim için biraz gerginim. "

Çocuk sevinçle ," Teşekkür ederim babacığım " diye haykırmis ve elini yastığın altına sokup bir sürü buruşuk para çıkarmış.

Babasının verdiği parayi da onların arasına kâtip saymaya başlamış.Bu manzarayı gören babası iyice sinirlenmis.:" Paran olduğu halde , niçin benden yine para istedin? Ayıp değil mi ? " diye çıkışında çocuk boynunu büküp, " Ama yeterince yoktu ki babacığım! " dedikten sonra elindeki paraların hepsini babasına uzatmış ve " Babacığım burada tam 4milyon (4Tl) var.

Şimdi bana bir saatini ayırır mısın? "