4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Dışarıda bardakta satılan haşlanmış mısır zararlı mı ?

Üye Betül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    56
    Beğenileri
    109

Dışarıda bardakta satılan haşlanmış mısır zararlı mı ?

Selamüaleyküm

Bazen çarşıda yürüyoruz ve sizlerde belki kaç defa bu anlatmak istediğim mısırcılara denk geldiniz. Hani 10 kiloluk büyük poşetlerde satılan dondurulmuş mısırlar var , Çarşı pazarda her köşe hazır mısır satanlar var haşlanmış mısır 1 bardak 1 lira 2 lira gib satış yapıyorlar ve haşlanmış mısırların içine atılan tatlandırıcılar ve benzeri tahminen başlıktanda anlattıklarımdan da zaten muhakkak anlamışınızdır. Arkadaşlar Haşlanmış mısır yemelimiyiz ? Haşlanmış mısır zararlı mı dondurulmuş mısır hazır mısır yapıyorlar sizce ne düşünüyorsunuz ,çocuğunuz çok isteyince ona ne demeli.Ben mesela bu ara şuan üzerimizde para yok alamayız diyorum siz ne yapıyorsunuz bu durumda ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olun yolum ta onların üzerinde bana yol falan değiştirin demeyin ne olur ayrıca kız çocuklarından kısırlık yaptığını duydum ama sadece duydum bu ne kadar doğru bir paylaşım...
    baykoca,HeM Bunu beğendi

Aktif Kullanıcı
    Beğendikleri
    432
    Beğenileri
    578
    Biz evde kendimiz yapıyoruz.mısırı taneleyip en sevdiği bardağa dolduruyoruz. Kendi taneleyince daha hoşuna gidiyor.onlar pis bu daha lezzetli diyoruz.
    HeM,Sumeyye91 Bunu beğendi

Üye Betül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    56
    Beğenileri
    109
    Alıntı sekerparem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz evde kendimiz yapıyoruz.mısırı taneleyip en sevdiği bardağa dolduruyoruz. Kendi taneleyince daha hoşuna gidiyor.onlar pis bu daha lezzetli diyoruz.
    Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim çarşının ortasında sürekli ağlarsa veya ne biliyim işte nasıl davransam bu duruma
    baykoca,HeM Bunu beğendi

Aktif Kullanıcı
    Beğendikleri
    432
    Beğenileri
    578
    Alıntı Betül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim çarşının ortasında sürekli ağlarsa veya ne biliyim işte nasıl davransam bu duruma
    hiç oğlumun ağladığını hatırlamıyorum.bir keresinde markette babasıyla inatlaştı.
    inekli peynir illa olacak.babası ona kızıyor oğlum illa istiyorum diyor.sadece onları izledim.en son eşim sinirlendi ve ikna et nasıl edeceksen dedi.
    eğildim ellerini tuttum.gayet sakin.şimdi o inekli peyniri istediğini biliyorum şimdi onu alırsak paramız yetmez.istersen daha sonra alabiliriz dedim.
    tamam annecim dedi elimi tuttu babasının önünden geçti gittik.
    eşim napıyosun çocuğa dedi hatta
    dışarda asla birşey istemez çünkü faydalı olan şeyleri aldığımı bilir.dışarda birisi birşey verse asla almaz.alabilirsin derim yine almaz.
    şuan canım istemiyor sen bana alırsın dimi anne der.bazen hergün değil arada bir markete ve ya oyuncakçıya gideriz.bu kadar paramız var.
    ne istersen alabiliriz diyorum.ne isterse kendisi seçiyor.paramız buna yeter mi diye ara ara soruyor.
    bazen birşey görse alabilirmiyiz diye sorar.hayır dediğimde asla itiraz etmez.
    HeM,Sumeyye91 Bunu beğendi

Bu Konudaki Etiketler