7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yatak Ayırma süreci

Yeni Üye
    Beğendikleri
    13
    Beğenileri
    17

Yatak Ayırma süreci

Merhaba,
    Çocuğun sütten kesme süreci tamamlandıktan sonra yataktan ayrılması ne zaman olmalı ve odaların ayrılması 4 Yaşından sonra mı olmalı?
    Cevaplarınız için teşekkürler.
    jalemamedova Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    33
    Beğenileri
    43
    Alıntı Sena_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Çocuğun sütten kesme süreci tamamlandıktan sonra yataktan ayrılması ne zaman olmalı ve odaların ayrılması 4 Yaşından sonra mı olmalı?
    Cevaplarınız için teşekkürler.

Sena Hanım, ben 30 aylıkken kestim sütten, onun arkasından 1 ay sonra gibi yataklarımızı ayırdım, aynı odaya bir yer yatağı yapmıştım, o zaman yaz aylarıydı, havalar soğuyunca odasındaki yatağını odama getirdim. Odasına da 4 yaşından sonra geçireceğim. Sorun olmadı bu süreç, gece uyandığı zaman anne diye ağlayabiliyor bazen, o zaman ben onun yanına uzanıyorum, hemen dalıyor uykuya, sonra yatağıma geçiyorum. İlk uyuturken de öyle, kendi yatağında masal filan okuduktan sonra birlikte yatıyoruz, uyuyunca yatağıma gidiyorum. Bazen benim yatağımda yatmak istiyor, ama bu konuda pek taviz vermiyorum, ben onun yatağına gitmeyi tercih ediyorum ki alışsın iyice yatağına diye.
    J,Sabah Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    2
    Beğenileri
    1
    Merhaba 4 yaşında ikiz oğullarım 2 yaşında bir kizim var.ikizler kendi yataklarında onların ayak uçlarında bir yatakta da kızımla ben yatıyorum. kızıma güvenli bağlanma kısmındayiz.yani hepimiz aynı odadayiz.3 hafta sonra yurt dışına tasinacagiz ikizleri oda ayirma yaşı geldi.adem hoca 2 değişiklik aynı anda olmaz diyordu.bu süreci nasıl takip etmeliyim.

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı Yoldaşkaptan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 4 yaşında ikiz oğullarım 2 yaşında bir kizim var.ikizler kendi yataklarında onların ayak uçlarında bir yatakta da kızımla ben yatıyorum. kızıma güvenli bağlanma kısmındayiz.yani hepimiz aynı odadayiz.3 hafta sonra yurt dışına tasinacagiz ikizleri oda ayirma yaşı geldi.adem hoca 2 değişiklik aynı anda olmaz diyordu.bu süreci nasıl takip etmeliyim.
    Bence de bu donemde ayirmayin iyi dusunmussunuz tasinmaya denk getirmemeyi. Tasinin, yerlesin, alisin sonra ayirin. Bu surede de ikizlerin oda icin heveslenme durumlarina bakabilirsiniz. Yeni evde yeni bir oda fikrini danisabilirsiniz. Odalarinin hayalini kurmalari, odalari hazirlanirken fikirlerinin alinmasi onlarin odalarıyla bag kurmalarini sagliyormus. Tasinir, ortama ayak uydurursunuz. En sona onlarin odalarinin hazirlanmasini birakabilirsiniz. Buyuk ihtimalle cocuklar da istekli olacaktir zaten. Hersey yerli yerine oturunca da odalari ayirirsiniz.

Yeni Üye
    Beğendikleri
    2
    Beğenileri
    1
    Alıntı Elif Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de bu donemde ayirmayin iyi dusunmussunuz tasinmaya denk getirmemeyi. Tasinin, yerlesin, alisin sonra ayirin. Bu surede de ikizlerin oda icin heveslenme durumlarina bakabilirsiniz. Yeni evde yeni bir oda fikrini danisabilirsiniz. Odalarinin hayalini kurmalari, odalari hazirlanirken fikirlerinin alinmasi onlarin odalarıyla bag kurmalarini sagliyormus. Tasinir, ortama ayak uydurursunuz. En sona onlarin odalarinin hazirlanmasini birakabilirsiniz. Buyuk ihtimalle cocuklar da istekli olacaktir zaten. Hersey yerli yerine oturunca da odalari ayirirsiniz.
    çok teşekür ederim.hisler yol gösterici olsada bir bilene danışmak güven verici.
    Sabah Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    merhaba benim kızım 27 aylık
    10 gun öncesine kadar hep beraber uyuduk
    açıkçası emzirme surecinde en rahatı yanıma almaktı
    ayrı yatak ayrı oda baktım cok yorucu oluyor bu sekılde beraberce yattık
    adem hoca da zaten 2 yasa kadar yanınıza alın diyor
    ancak yatak odam oldukça kucuk
    onun odasına aldığımız beşik cok buyuk geliyor
    (annemin tavsiyesine uyup hem çekmeceli hem de buyuk beşik aldım
    ama nerdeyse hic kullanamadım.sadece kıyafetlerini koyuyorum)
    ben de yatak odasına yere yatak açtım
    etrafını yastıkları oyuncaklarıyla sevimli hale getirmeye calıstım
    o uyuyana kadar yanında yatıp sonra yatağıma geçiyorum ama bu süreç cok yorucu oluyor
    ve birde gun içinde yatağı toplamam gerekiyor
    onundeki parmaklıkları kaldırılabılen cocugun rahatça yatabilecegi kucuk besıkler var ama bu seferde uykuya geçişte ben nasıl yanında olabileceğim?
    birde 5.5 aylık hamileyim.Dogum öncesi ve sonrası ıki cocugum için de en güzel nasıl bir cozum üretebilirim?
    simdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Merhaba benim kızım 3 yaşında.2.5 yaşına kadar geceleri çok sık uyanırdı.simdi bir iki kez uyanıyor 10 aylık olana kadar israrla her uyandığında beşiğine yatırdım.sonra hep birlikte uyuduk.fakat simdi yatağını nasıl ayıracağımi bilmiyorum.Ailevi problemlerimizin sıkıntısını çok yaşadı.bir donem kekeledi.psikolog benim için kaygısının çok fazla olduğunu söyledi.yeniden güvenli bağlanmayı denedim.eskisine gore iyi durumdayız.fakat son zamanlarda yine ailevi sıkıntılar yaşadık.gece ayni yatakta çok sıkışıyoruz o da çok rahatsız oluyor.çalıştığım içinde sabaha kadar sarilıyor.boynumdaki ben ile oynuyor.yol gösterirseniz çok sevinirim