Merhabalar.
27 aylik Oğluma babanesi bakıyor. Hemde bizimle kalıyor. Geldiginden beri tuvalete alıştırmak istiyordu ama ben doğru zaman olduğunu düşünmüyordum.cunku yataktan ayirali 1 hafta oldu. Üst-üste olsun istemedim. Ama o hadi tuvalete gidelim falan diyodu ara ara evdeyken müdahale ediyodum. Bi gun oturtmuş hadi yap derken aldim istemiyorsan yapma diye. Sonra oglum bez takma anne dedi çıkardım. Tuvalete götürdükçe yaptı bikac kere altına yaptı anne ıslandı değiştir dedi ama korkuyo gibi sakin değildi.onemli degil annecim olur hadi değiştirelim dedim.ertesi gunde ayni sekilde babanesi tuvalete götürdükçe yapmış ama kayinvalidem altına kaçırınca bak islaniyo,tuvalete yaparsan hic ıslanmaz hadi gidelim tuvalete üstün ıslanmasın falan diyo. 3. Gun bez bağlatmamış ama tuvaletede yapmamis sıkmış bezi bağlayınca yapmış. Bugün evdeydim bezi bağladım. Saatlerdir kakasini yapmiyo anne kaka yapıyorum diye korkarak geliyo bezinede yapmiyo tuvaletede yapmiyo. Tutuyo kendini sanırım üstünü kirletmekten korkuyo. Ne yapmalıyım beze devam edip tuvaleti unutturmalimiyim. Cocugu kaygilandirdigini dusunuyorum tuvaletin ama devam mi etmeliyim. Böyle oldukça da çalışmaktan nefret ediyorum cocuguma bunu yaşattığı icin kayinvalideme kızıyorum ama bişeyde diyemiyorum😢😢