Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sanırım saygimi yitirdim

Üye
    Beğendikleri
    7
    Beğenileri
    59

sanırım saygimi yitirdim

Merhaba;
    Nerden baslamam gerekiyor bilmiyorum en iyi en bastan kısa kısa anlatmak .
    4.5 yıllık evliyim, eşimle 4.5 yıllık görüştükten sonra evlendik. Aynı şirkette çalıştık o günler aklıma gelince kalbimde hala kelebekler ucusuyor. Öyle aşık olmuştum ki ayakların yere basmiyor, arkadaşlarım mesaj okurken bile gözlerimin parladığını söylüyorlardı.
    Aslında geriye donup baktığımda sürekli beni değiştirmeye çalıştığını goruyorim. Onun arkadaslarinin yanina giderken (hepsi evliydi) gülümse, öyle oturma böyle konuşma gibi telkinlerde bulunurdu. Ben cıvıl cıvıl dım gülmeyi sohbeti sevdiğim adama saka yapmaya bayilirdim. Zaten oturmayı kalkmayi nerede ne söylemem gerektiğini bilen biriyim samimi ama dozunu aşmayan biriyim.
    İsteme oldu. Nisanimiz olacak eee tabiki bohcalarda hazırlanacak gorumcem aradı gayet samimi ve içten canım bizim ne getirmeniz lazim allah aşkına soyle dedi. Olmaz öyle şey ben birşey söylemem dediysemde ikna etti beni onlarin ailede ilk nisan bizimki olacakti. Bilmiyoruz dedi. Ben sadece evde olan neyse kendinizi zora sokmadan birşeyler hazırlayın erkek evinden bohça bir kere gelir bizde düğünde birşey konmaz dedim. Onlarda o heyecanla ne var ne yok hepsini dağıtmışlar konuda goturelim bunu da koyalim. Telefon çaldı eşim yani müstakbel nisanlim sert bir ses tonuyla sen ne istedin her yeri dağıtmışlar o eşyalar arabayla uç seferde anca gelir. Evlerimizin arasi 30 km arabada otomobil kamyon falan değil yanlış anlasilmasin. Ben şok ne diyorsun sen ben kimseden birşey istemedim kuyumcu da birşey istemeyen insan uç parca havlunun dantelin peşine mi düşecek ne demek 3 arabada ancak gelir. Senin şanın şerefine kapat telefonu lütfen yoksa is kotu yere gidecek dediğim an ne yaptığının farkına vardı ama yüreğim daglandi bir kere hatirlayinca bile içim aciyor.
    Neyse evlendik evin içinde yurumem (ayaklarimi yere sert basiyormusum ses cikiyormus) yada şöyle anlatayım kısaca ne saka ne sohbet herşeyin sorun oldu kayinvalideme gittiğimizde gözleriyle hükmetmeye çalışırdı. Anneme gitsek gözüyle işaret ederdi kalkalim diye. Sakindir eşim kotu biri asla değil öyle görüşmüş babsindan atasından ama hic yeni evliymis gibi olamadık biz yemek yer televizyonun karşında uyuklamaya baslar beraberinde yavaş yavaş tvnin sesi de kisilirdi. Ben kalabalık ailede büyüdüm abimlerle altlı üstlü kalabalık kocaman bir ailem vardı saka sohbet gir gir ne ararsan var.
    Kuzum doğdu nesem, gozbebegim,canımın içi o doğduktan sonra eşime karşı tahammül sinirlarim kayboldu herşeyi içinde yasayan ben gitti cata çat cevap veren biri geldi yerine zor bir hamilelik ve lohusalik donemi geçirdim. Esim çocuk konusunda yardimciydi sağolsun zaten fevri yada sinirli biri değil. Kuzum küçücük ben çok seviyorum bebeğimi dediğimde herkes çok seviyor annemde çok seviyor dediğinde olurdum sanki neden kiyaslarki bir annenin sevgisini. Bunlar kısaca örnekler defalarca konuştum anlatmaya çalıştım ağladım bağırdım ama Anlatamadım ya ben Anlatamadım ya o anlamak istemedi. Her ise yardim istediğinde el uzatır. Son bir ornek gecen aksam oglumla ilgili komik birşey anlaticsm elinde telefon dinliyorum diyor ben konuşuyorum o başka birseye bakıyor kestim sözü ne yapıyorsun dedim telefonu gösterdi o ne dedim facebookta bir yazı okuyorum ne hissedersiniz nasil dinlemek bu dedim ben sana boyle mi davraniyorum dedim ama yine kayıp gitti içimden birşeyler ciddiye alınmamak önemsenmemektedir zormus herşey içimde birikmiş birikmiş en ufak şeyde bile nefes alamıyor ona saldırı yorum sözle defol git artik diye çok agir cümleler bile kuruyorum gerçekten gitmesini istiyormuyum bunu da bilmiyorum. Çok sevdiğim için mi canımın açımasına bu kadar izin verdim konuda bilmiyorum.
    İyi yetiştirmekle yükümlü olduğum yavrum var iyiki var elimden geldiğince herşeyin en doğrusunu vermeye calisiyorum.
    neslihan69 Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    3
    Beğenileri
    44
    Merhaba sevgi hanim..yasadiklariniz hemen hemen cogu evliliklerde oluyor.nisan ve dugun zamankarin stresin maksimum oldugu anlar.yani o donemde catismalarin ustunde durmamak lazim .siz belkide asik okarak evlendiginiz icin daha bjr agir geliyor size.belkide beklentikeriniz fazla idi..ben de anne olduktan sonra hicbir lafin altinda kalmak istemedim.tahammulum de azaldi.ama bikincli yapmiyordum.anne olunca kadin ezilmegi kaldiramiyor sanirim...bana esim ne kadar agir sozler soylese de zamaninda ben hucbir zaman kotu soz sarf etmedim.bazi sozlerin telafisi zor oluyor...bebeginizin hatruna daha hosgorulu yanasmalisnz esinize.bu sorunlar zamanla cozuluyor.ozulmese de kabullenilyor...

Aktif Kullanıcı
    Beğendikleri
    432
    Beğenileri
    578
    12yıllık evliligimizde hala tartismalarimiz var.yaşınız kaç bilmiyorum.evlendiginizde kaçtı bilmem.ancak şu var.evlilikte yaş önemli.evliliği bir bebek gibi düşünün evlendiginizde dünyaya gelen bir bebek.zamanla o bebek büyüyor.o gelişim aşamalarında sıkıntı olursa ileride ruhen sağlıklı bir çocuk olmaz.evlilikte böyle.başında saygı sevgi hoşgörü zedelenirse sonraki dönemlerde o evlilik ya mecburiyet ya da hergun sıkıntılı olmaya dönüşür.geç kalmış değilsiniz.önce kendinizden baslamalisiniz değişime.çünkü siz annesiniz .unutmamamız gereken başka bir konu da evlatlarimizda büyüyüp evlendiğinde (ben kaynana olmayacağım ) eşine yaşadığı aile ortamını yaşatacak.eşinizi de çocuk gibi görüp ona göre davranın.ne yazık ki erkekler ilgi ister ama ilgi istiyorum diyemez.kadınlar daha çok ilgi ister gibi gösterilir.eşinize olan sevginiz yipranmadan harekete geçip kendinizi değiştirin.kadınlar kalbinde sevgi oldukça eşine de yeter bütün yavrularına da.yeter ki istesin.hele ki sevgisine karşılık görürse daha da güçlü olur.

Yeni Üye
    Beğendikleri
    3
    Beğenileri
    44
    Bir keresinde esime cok kirilmistim ve sabrim da tukenmisti.bosanmak istiyordum.oglum babasina cok duskun.gece boyu aglamistim babasindan nasil ayiracagim oglumu diye.ben oglumsuz yapamam oglum.da babasiz yapamazdi.sonra karar vermistim ne yasarsam yasayayim oglum icin sabr etmem lazim demistim.ve zamanla duzeldi cogu sey.bazen seytan da araya girerek ufak birseyi buyuk bir sorun gibi gosterir bize..herseyden ote evlendigimiz insan cocugumuzun babasi.canimizin cani.sayqiyi da sefkati de elden brakmamak lazm..adem hoca ne diyordu`akilli kadin kocasinin cocuksu yanini uyandirir`..
    Betül sultan,Değişim Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    7
    Beğenileri
    59
    Ne cozebiliyorum ne de kabullenebiliyorum konuşmaya çalışırken bile olay yine bana donuyor ben sana ne yapıyorum bu kadar der çekilir aradan sanırım bir kerecik düşünse gerçekten kırılıyor mu acaba diye
    Figen84 Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    3
    Beğenileri
    44
    Bizim kadar hassas dusunmuyorlar sanirim.ne varki tekefon gunboyu elimdeyse diyebilirler.onlara sorun gibi gelmez bazen...erkekle konusmak icin onun iyi okdugu anlari secmek lazim.yorgun ve stresli olduklarinda ne desek yanlis anlayabiliyorlar...

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Her evlilikte olan seyler. Hepimizin tahammulu zorlaniyor bazen evet. Bizde de oldu alt metin hep ayni. Ben sze esinizle konusup haftada birgun bir yahut iki saat her neyse bana ayirmani istiyorum deyin. Bu toplanti sirasinda telefon tv vs olmayacak. Cocugunuz kucuk sanirim onun uyudugu bir saat olsun, ikiniz basbasa. Bu toplantinin kurallarini onceden yazin. Teknolojik aletler kapatilacak. Ikiniz de birbirinize karsi icinizi dokun. Toplanti asla kusmeyle sonlandirilamaz. Kavga yok yani. Elestirilerinizi dinleyin birbirinizin. En onemlisi hisleri paylasmak. Bana surda soyle yapmistinya ben kendimi soyle hissetmistim.. Gibi. Cay yapin eainizin sevdigi tatliyi yapin oturun konusun. Eger o da kendini acacak olursa iliskiniz daha saglam temellere oturacak emin olun. Ben bunun cok faydasini gordum. Nice kavgalarda esim dag gibi dururdu, sert. Meger neler hissediyormus. Onun evet cocuk yanini uyandirin. Kendi hislerini goz onune sermemek icin telefona gomuluyor da olabilir.

Üye
    Beğendikleri
    7
    Beğenileri
    59
    Alıntı Elif Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her evlilikte olan seyler. Hepimizin tahammulu zorlaniyor bazen evet. Bizde de oldu alt metin hep ayni. Ben sze esinizle konusup haftada birgun bir yahut iki saat her neyse bana ayirmani istiyorum deyin. Bu toplanti sirasinda telefon tv vs olmayacak. Cocugunuz kucuk sanirim onun uyudugu bir saat olsun, ikiniz basbasa. Bu toplantinin kurallarini onceden yazin. Teknolojik aletler kapatilacak. Ikiniz de birbirinize karsi icinizi dokun. Toplanti asla kusmeyle sonlandirilamaz. Kavga yok yani. Elestirilerinizi dinleyin birbirinizin. En onemlisi hisleri paylasmak. Bana surda soyle yapmistinya ben kendimi soyle hissetmistim.. Gibi. Cay yapin eainizin sevdigi tatliyi yapin oturun konusun. Eger o da kendini acacak olursa iliskiniz daha saglam temellere oturacak emin olun. Ben bunun cok faydasini gordum. Nice kavgalarda esim dag gibi dururdu, sert. Meger neler hissediyormus. Onun evet cocuk yanini uyandirin. Kendi hislerini goz onune sermemek icin telefona gomuluyor da olabilir.
    Telefon sadece alışkanlık en büyük sorunum sohbet edememek zaten o istediği zaman konusurum hemen karşılık verir fikirlerimi soylerim. Çok yoruluyorum herkes gibi konuşarak bir şeyleri degistirememek dahada yoruyor insani çok büyük beklentilerim yok hayattan da evliligimdende sadece mutlu kahkahalarimiz olsun istiyorum. Simisiki sarilalim hayata ben detayciyim herseyi çok fazla düşünüyorum heleki cocugumla ilgili konularda. Nedenini bilemediğimiz birşey var aramızda kackez sadece sev beni sevdiğini göster bak o zaman neler değişecek dedim olmadı. Yanina gidip ben simardim yapma dedi içim acidi geri çekildim. Sevmesem biterdi diyordum kendi kendime herşeyim tam zaten paraya tamah eden biri değilim açlığa da varım toklugada sadece sevgisizlige tahammül edemiyorum. Adim gibi galiba sevgi istiyorum sadece. Yemek yok neden bunu utulemedin burası neden dağınık gitme alma yapma demez asla aileme saygılı kişilik olarak hicbir eksisi yok ki bizi yıpratan şey sevgisizlik galiba ben baslatayim desem izin vermiyor 31 yaşındayım benim içimdeki çocuk hala bir yerlerden çıkmak için patlıyor babama anneme anime herkese simaririm ben evin küçük cocuguydum. Oglumla çocuklar gibi oynar eğlenirim eşim uzaktan bakar gülümser içinden gelmiyor bence üzülüyorum ve kirildikca kırmaya başladım canım yandikca canini yakmaya ben bu değilim ki iste buna daha çok üzülüyorum

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı sevgi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon sadece alışkanlık en büyük sorunum sohbet edememek zaten o istediği zaman konusurum hemen karşılık verir fikirlerimi soylerim. Çok yoruluyorum herkes gibi konuşarak bir şeyleri degistirememek dahada yoruyor insani çok büyük beklentilerim yok hayattan da evliligimdende sadece mutlu kahkahalarimiz olsun istiyorum. Simisiki sarilalim hayata ben detayciyim herseyi çok fazla düşünüyorum heleki cocugumla ilgili konularda. Nedenini bilemediğimiz birşey var aramızda kackez sadece sev beni sevdiğini göster bak o zaman neler değişecek dedim olmadı. Yanina gidip ben simardim yapma dedi içim acidi geri çekildim. Sevmesem biterdi diyordum kendi kendime herşeyim tam zaten paraya tamah eden biri değilim açlığa da varım toklugada sadece sevgisizlige tahammül edemiyorum. Adim gibi galiba sevgi istiyorum sadece. Yemek yok neden bunu utulemedin burası neden dağınık gitme alma yapma demez asla aileme saygılı kişilik olarak hicbir eksisi yok ki bizi yıpratan şey sevgisizlik galiba ben baslatayim desem izin vermiyor 31 yaşındayım benim içimdeki çocuk hala bir yerlerden çıkmak için patlıyor babama anneme anime herkese simaririm ben evin küçük cocuguydum. Oglumla çocuklar gibi oynar eğlenirim eşim uzaktan bakar gülümser içinden gelmiyor bence üzülüyorum ve kirildikca kırmaya başladım canım yandikca canini yakmaya ben bu değilim ki iste buna daha çok üzülüyorum
    Belki de esinizin icinde sevgi gormek istedigi zaman azarlanan belki siddet goren belki asagilanan bir cocuk vardir. Bu sebeple sevgi gosterilerine kendisini kapatmistir. Yara almaktan korkuyordur..
    Fatma Acar,Hayr Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    7
    Beğenileri
    59
    Alıntı Fatma Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @sevgi hanim son durumunuz nasil? Sizi merak ediyoruz... Iyi oldugunuzu bilmemiz bizim icin de onemli.
    İnsan bazen kotu hissediyor ve içindekileri paylaşmak rahatlamak istiyor. Ve en yakinlarina anlatamiyor belki de hakliymisim gibi davranilmasindan korktugum icindir nedeni iste öyle anlardan birinde paylaşmak istedim duygularımı tarafsız kişilerin birşeyler söylemesine ve benim hatalarimida görmeme ihtiyacım vardı. Esimi seviyorum en kiymetlim Çocuğumun babası çalkantılı bir iliskimiz var ben istediğim gibi gosteremiyorsam sevgimi ortak payda da buluşuruz o zaman oglumuzda yaşarız sevgimizi konuşmaya yanaşmıyor çocukluğunu anlatmiyor beni sevdiğini biliyorum ama hissetmek farkli anlatmiyor ailecek içten yaşıyorlar sevgilerini dokunsalar kırılacak diye koruyorlar sevdikleri
    Sabah,şifa Bunu beğendi

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu