9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 2 buçuk yaşında kızım var tuvaleti öğretemiyorum

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0

2 buçuk yaşında kızım var tuvaleti öğretemiyorum

yaklaşık eylül ayından beri kızıma tuvalet eğitimini öğretmek için çaba harcıyorum.ama 1 kere bile anne tuvaletim var deyip tuvalete gidimedik.hep altına yapıyor.2 aydır bez bağlamıyorum.geceleride dahil.ama 2 gündür bağlamaya başladım büyük tuvaletini hiçbilmiyor onuda hep altına yapıyor. çok çaresizim .ha bu arada annede bababada 5 sınıfa kadar idrarını yapan bi aileyiz ne yapmalıyım. hocam.bırakıp tuvalet eğitimini 3 yaşında mı başlamalıyım.hocam çok teşekkürler.

Editör Moderatör
    Beğendikleri
    35
    Beğenileri
    387
    Merhaba

Biraz daha ertelemeniz daha doğru olacak. Pek söylememiş gibi duruyor. Tuvalet eğitimi her çocuk için ikibuçuk yaş olmuyor. çocukların "sfikter kontrolünün" oluştuğu yaş 3 yaş ortalama düşünülüyor. Yani tuvaleti tutabilme ve bırakabilme fonksiyonu, iki buçuk için erken olabiliyor bazı çocuklarda. Bir süre tuvalet eğitimini unutturun. Yaz döneminde tekrar başlayabilirsiniz.
    HeM,mamak,Ye Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    314
    Beğenileri
    78
    Alıntı Psk. Serpil Yeşilkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Biraz daha ertelemeniz daha doğru olacak. Pek söylememiş gibi duruyor. Tuvalet eğitimi her çocuk için ikibuçuk yaş olmuyor. çocukların "sfikter kontrolünün" oluştuğu yaş 3 yaş ortalama düşünülüyor. Yani tuvaleti tutabilme ve bırakabilme fonksiyonu, iki buçuk için erken olabiliyor bazı çocuklarda. Bir süre tuvalet eğitimini unutturun. Yaz döneminde tekrar başlayabilirsiniz.
    hocam merhaba ramazan ayında basladık egıtıme 2 haftann sonunda soyluyordu cısını tamamen buyugıde azcık yapp soyluyordu tuwaletı hıc reddetmıyordu bır kac hafta sonra tamamen altına yapmaya basladı hepsını sonra yıne toparrladı bı kac gun tam duzeldı derken tekrr yapmaya basladı ara ara soyluyor du tekrr duzeldı tekrr bozuldu bır kac gun duzelıp gerı sarıyor telıf edınce cogu zaman reddedıyor ne yapmalıyım sızce @Psk.Selma Sahin

Üye entelektüelanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    26
    Beğenileri
    216
    Hanımlar kızım 32aylık. Normalde 18aylıkken kakasını söylüyordu ama çişini söylemediği için eğitimi vermekten vazgeçip tekrar bezini bağlamıştım. Sonra iki yaşındayken gene söyledi ikisini bir ama bunda da kakasını görünce yapmak istememeye başlamıştı. Gene tekrar bezini bağladım. (Bu arada ben kaygısız hiç Oralı Değilim, ne zaman söylerse söylesin yani bana kalsa bir sene daha dururdu herhalde) ama bugün öylesine rahat etsin diye bez bağlamadık, ortada da Elif'in tuvalet kitabı vardı ki hiç hoşlanmamıştım kitaptan bir Sürü gereksiz Ayrıntı vardı. Hâlâ hoşlanmıyorum o da ayrı mesele. Ama kızım tuvaleti geldi söyledi, bir daha söyledi, sonra kakası geldi söyledi filan... Bende hiçbir tepki yok tabi. El sallamayı unuttum dedi, kendi döktü lazımlığını, taytını kendi çekti. Bir de sifon seviyor bizim kız. Hatta dedim ki bak çok su içersen çok yaparsın, gitti bir Sürü su içti bir sürü de yaptı, bir sürü de sifon çekti. Tralalalala....

Edit: ama bi maşallahınızı alırım. Böyle şeyleri çok anlatmayı sevmem sırf sizin için ha...
    Konu entelektüelanne tarafından (3 Hafta önce Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.
    Esraa.,Sems Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    314
    Beğenileri
    78
    @entelektüelanne

cok ıyı geldı yazınız.masaaallah dıyelım oglumda 32 aylık gecenlerde konu acıp bahsetmıstım beze gerı donduk bazen soyluyor (yaptıktan sonrada olsa) tuwalete gıtmek ıstıyor goturuyorm. Bı 6 hafta kadr beklemeyı dusunuyorum. Bı hafta sonra ewımıze donecegız. Sız hıc bısey demedınız mı ? .altına yaptı mı hıc.Bırde kıtaptan bahseder mısnız?ne zamandan berı okuyorsunuz? .oglum kıtapları cok sewer alsam mı acaba onunda etkısı olmus sanırım sızde oyle mı ? Cok soru sordum kusura bakmayyın kışa denk gelmesı sıkıntı mı accaba hep yazn alıstırn dıyorlar ya

Beğendikleri
    26
    Beğenileri
    216
    Yok hiç altına yapmadı. Kitabı da, bayramda hastalanmıştı, 2.günü gönlü olsun diye kitap almaya gittik, bunu aldık. 4.günü de söyledi. Çocuğun kitaba aşinalığı varsa bu kitap yazı ve resim Orantısı olarak bence iyi ama yoksa daha az yazılı ve daha çok resimli Olmasını tavsiye ederim. Erkekler için Olanları da var.
    Bundan önceki diğer iki denememde kaygılanmıştım açıkçası şöyle; taytını çekemiyor, temizlik anlayışı yok, şimdiki haline göre daha az becerikli vs.. 2.denememizdeki en önemli sıkıntı da kış Ay'ı olmuştu. Sıkıntı olmaz gibi görünüyor ama oluyor canımın içi.
    Esraa. Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    314
    Beğenileri
    78
    @entelektüelanne tesekkur ederım cevabınız ıcın ewet ewet aşinalıgı var kıtaplara bıraz bakayım netten.. Yanı bızde kasımda falan baslarız dıye dusunuyorum tam olarak kış cok soguklar baslamaz belkı o zamana kadar zaten 3 yasına kadr ogrenmemıs olması bıle benoı rahatsız ederken bırdhakı yazı 3 bucuk yasını beklemek ıstemıyorum.zaten bez degıstırmek ıskence haalını almıstı cogu zamanda oyle ve cok kotu pişik oluyor uzun sure degıstırtmedıgı ıcın ..

Üye
    Beğendikleri
    314
    Beğenileri
    78
    bırde kıs ayındaa neden skıntı oluyor.üşüyüp altına kacırır dıye mı.yazında cok su içiyor kacırıyor

Beğendikleri
    26
    Beğenileri
    216
    Alıntı Esraa. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırde kıs ayındaa neden skıntı oluyor.üşüyüp altına kacırır dıye mı.yazında cok su içiyor kacırıyor
    Evet.
    Çok su içip çişinin çok gelmesi iyidir, daha kısa zamanda öğrenir.