Oğlum 27 aylık bir ay önce tuvalet eğitimine başladık ilk başta her cocuk gibi kaçırdı falan derken alıştı ama sadece lazimliga yapıyordu tuvaletten korktuğunu söylediği için bir iki sefer teklif ettim lazimlikla devam ediyorduk bir hafta önce tatile gittik orda kendi yaşıtı arkadaşıyla birlikteydi oda tuvalete yeni alışıyor oda tuvaletten korkuyor annesi sarılarak tutarak oturtuyordu oglum bunu farketti ve oradayken bir kac sefer dışarda çiş yaptırdım kakasini da bir sefer altına kaçırdı tatilden geldik kakasi geldi mi tutmaya başladı bir iki kaçırdı kakasi geldidinde hemen banyoya gotur beni dedi iki gündür lazimliga oturmamaya başladı cisini de tutmaya çalışıyor 6 7 saat tuttuğu oluyor iki tane daha lazimlik aldık denedim ama yok balkona yap dedim bir kac sefer oraya yaptı altına da yapmıyor tutuyor endişeleniyorum nasıl bir yol izlemeliyim yine bir tatil planı var ama sanırım gitmicem çünkü kuzeni de daha yeni alışıyor tuvalete yanlış birşeyler görüp endiselenebilir diye düşünüyorum böyle durumu yaşayıp atlatmış birilerinin fikirlerine ihtiyacım var ne yapmalıyım üzülüyorum ve endişeleniyorum zarar verecek kendine bu şekilde kabızlık başlayabilir böbrekler zarar gorebilirmis