Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Söyleyecek sözü olan buyursun lütfen

Üye
    Beğendikleri
    256
    Beğenileri
    76

Söyleyecek sözü olan buyursun lütfen

Merhaba pedagojiokulu

sizlerle hasbihal edelim dedim,
    benim durumumda olan annelerle
    biz annelere tavsiyede bulunacak başka annelerle paylaşalım istedim,
    derdime ortak olan hoş geldin
    derdimin dermanıını bilen sen de hoş geldin <3 :*

ben Samsun'dan bir anneyim kızım 31 aylık akıllı mutlu güzel bir kızım var ama yanlış giden bir şeyler var

halaa uyurken beni emiyor (emmeden de uyuyabiliyor ama emmeyi tercih ediyor)
    halaa emzik kullanıyor
    halaa bezliyoruz
    sağlıklı düzenli bir yeme alışkanlığımız hiç yok gibi kilosu çok düşük (89cm 10.200kg) fakültede takipte 1 yaşından beri yüksek enerjili beslenme sütlerinden içiyor doktor kontrolünde günde 200cc bi de sabah süt içinde yumurta bazen ilav makarna tavuk balık yoğurt peynir zeytin .. ama haftada bi gün güzel yese 6 gün yemezz yani o derece su da az içer yeme olayı yürek sızıntısı..
    istediği olmayınca ağlıyormuş gbi yapmayı öğrendi bazen de gerçekten ağlıyor şiddeti değişmekle birlikte karşı gelmeleri var aslında uyumlu anlaşmaya açık ama bazı konular var ki (tuvalet yemek gibi) ...vs ne yapıcağımı bilemiyorum bilsem de yapamıyorum genellikle psikolojim altüst kızımdan değil benden kaynaklandığını düşünüyorum okuyorum ama ben yapamıyorum tek başıma yapamıyorum yalnız hissediyorum ya da yaptığımdan hiç emin olamıyorum o kadar dolu ki kafam çok konuda net değilim... keşke diyorum çocuktan önce atansaymışım ya da hiç okumasaymışım..vs bi sürü şey... geçmişe dair pişmanlık geleceğe dair kaygı kızımı emanetimi layıkıyla yetiştirebilme arzusu endişesi...

kendime dair halledemediğim bazı sıkıntılarım var örneğin kariyer-iş atanamayan bi öğretmenim -keşke hiç okumasaymışım da daha erken anne olsaymışım- kpss var ve daha bi sürü düşünce var kafamda ama kızımı iyi yetiştirebilmek istiyorum zamanım enerjim bilgim zorlanıyor dikkat sorunu unutkanlık sorunu yaşıyorum psikiatr e gittim ilaç verdi ilaç kullanamıyorum günde bir kere de olsa kızım emiyor sonuçta ondan kulllanamıyorum dağınık anlatıyorum çok şey var aslında ama hesini bianda burda anlatmak zor zamanla tanırız birbirimizi inş... bi çıkış bulmam gerek tane tane planlamam gerek uzaktan eğitim kursa yazıldım öabt (kpss) için kızım için de buraya kaydoldum kitaplar okuyorum ama bi şeyleri oturtamıyorum öyle hissediyorum aslında biliyorum yalnız değilim çok anne var benim gibi onlar nasıl başediyor nasıl emin oluyor kendinden neler yapıyor..vs ve uzmanlar aramızda uzmanlar varsa ki var olduğuna inanıyorum pedagoglar çocuk psikologları onların bilgi tecrübe ilgisi bu aşamada çok değerli kendime bi dost bi hoca bi rehber diliyorum kısaca endişeli bir anneyim ve eksikliklerimden hatalarımdan kızım kötü etkilensin istemiyorum

dil gelişimi sosyal gelişimi gayet iyi keyfi yerinde mutlu bi çocuk ama bazı konular var çocuk psikatr pedagogdan randevu aldım sütten kesme tuvalet eğitimi sağlıklı sınır koyma yeme alışkanlıklarında bozukluk..vb konularda beni doğru yönlendirecek birine ihtiyacım var tıkandığımı hissediyorum paylaşalım istedim belki birbirimize faydamız olur düşüncesiyle okuduğunuz için teşekkürler paylaşım ve desteğiniz için de teşekkürler ... <3
    Konu HeM tarafından (07.11.2016 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.
    sekerparem,yagmur Bunu beğendi

Aktif Kullanıcı
    Beğendikleri
    432
    Beğenileri
    578
    Merhaba öncelikle aklınızdan geçenleri sıraya koymalisiniz öncelik sırasına.kafası karışık olan insanın evide iside herseyi karmakarışık olur.kendimden biliyorum.ne güzel öğretmenim demişsiniz edindiğimiz bilgileri yavrunuza öğretebilirsiniz.bu konuda şanslısınız.hepimiz dönem dönem sıkıntılar yaşıyoruz.derecesine göre değişim gösterir elbette.sanki bütün olumsuzlukları çeken mıknatıs gibi hissederiz kendimizi.ancak bir anne olarak çok uzun sürmez bu olumsuz cekiciligimiz. çünkü biz anneniz.bizi hisseden bizimle mutlu olan evlat(lar)imiz var.sevginin dozunu artirmakla başlıyoruz hep ise.herşey seviyoruz.tozpembe değil hayat biliyoruz.güçlü durmak sahiplenmek sevmek korumak kollamak gibi ozelliklerimiz var.herseye sorun olarak bakmıyoruz.çocuğum bir şey yemediginde kendi çocukluğuma bakıyorum.aaa bende çocukluğumda yememiştim diyip ısrar etmiyorum.çocuk annenin beslenme aliskanligina göre beslenirmis.uyku düzeni çok erken saatlerde uyurduk yavrumla.hamileliğime bakıyorum o zamanlarda hangi saatte uyumussam doğduğunda aynı saatlerde uyurdu.sabah ise gitmek için uyandığım saatte çalar saat gibi uyandırdı niye yemiyor niye uyumuyor niye ağlıyor diye buyutursek eğer içinden çıkılmaz hale gelir.anneliginizin keyfini çıkarın.kucağınıza alın oyunlar oynayın.bebeklik anları çok ozel.ilk gülüşü ilk anne demesi.ağlarken bile tatlılığı.ilk adımları.

Biliyomusunuz oğlumun bebekliğinden kalma bir huyu var.gülerken arkaustu düşer yeni yeni oturmaya başladığı dönemdi. Allahim nasıl kahkaha atıyor.oturduğu yerde arkaustu küt gitti.ilk başta çok korktum.düştüğü yerde bile gülüyordu.bunu yürümeye başlamadan önce kanepeye tutunmuş gitmeye çalışırken kuzeni guldurmustu.yapma demeye kalmadı biz koşana kadar düşmüştü .

Böyle güzel anılar biriktirin.hatıra defteri yapın.ellerini deftere koyup parmak aralarını çizin.bir ay sonraki elini çizin.kendi de sevecektir güzel bir anı olarak kalacaktır.
    Rabbim yar ve yardımcınız olsun...
    Sevgiyle.

Editör Moderatör Arda Cansizoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    66
    Beğenileri
    205
    sevgili @HeM
    size bikac birsey tavsiye etsem..
    adem gunesin 7yil once basladigi radyo programlarini internetten ses kaydi olarak dinlemeye baslasaniz..
    daha sonra telegram programini telefonunuza yukleyip cift tarafli olmasi adina ordan hergun duzenli adem hoca dinleme aliskanligi edinseniz...
    kafanizdakileri oncelik sirasi ve yapabilme potansiyel 've imkanlariniz dogrultusunda siraya koysaniz,
    sonrasinda da adem hocanin annelik sanati,cocukluk sirri 've guvenli baglanma adli uc kitabini heeeer isinizi birakip altini cize cize okusaniz...
    herkoldan baslattigimiz bu yenilenme surecinde bizde. burdan yardimci olmaya calissak tum arkadaslar...
    cokkisa surede hislerinizin ve dusuncelerinizin degistigini kendiniz goreceksinz Allahin izniyle..
    Allah yar ve yardimciniz olsun...

Üye
    Beğendikleri
    256
    Beğenileri
    76
    Alıntı sekerparem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba öncelikle aklınızdan geçenleri sıraya koymalisiniz öncelik sırasına.kafası karışık olan insanın evide iside herseyi karmakarışık olur.kendimden biliyorum.ne güzel öğretmenim demişsiniz edindiğimiz bilgileri yavrunuza öğretebilirsiniz.bu konuda şanslısınız.hepimiz dönem dönem sıkıntılar yaşıyoruz.derecesine göre değişim gösterir elbette.sanki bütün olumsuzlukları çeken mıknatıs gibi hissederiz kendimizi.ancak bir anne olarak çok uzun sürmez bu olumsuz cekiciligimiz. çünkü biz anneniz.bizi hisseden bizimle mutlu olan evlat(lar)imiz var.sevginin dozunu artirmakla başlıyoruz hep ise.herşey seviyoruz.tozpembe değil hayat biliyoruz.güçlü durmak sahiplenmek sevmek korumak kollamak gibi ozelliklerimiz var.herseye sorun olarak bakmıyoruz.çocuğum bir şey yemediginde kendi çocukluğuma bakıyorum.aaa bende çocukluğumda yememiştim diyip ısrar etmiyorum.çocuk annenin beslenme aliskanligina göre beslenirmis.uyku düzeni çok erken saatlerde uyurduk yavrumla.hamileliğime bakıyorum o zamanlarda hangi saatte uyumussam doğduğunda aynı saatlerde uyurdu.sabah ise gitmek için uyandığım saatte çalar saat gibi uyandırdı niye yemiyor niye uyumuyor niye ağlıyor diye buyutursek eğer içinden çıkılmaz hale gelir.anneliginizin keyfini çıkarın.kucağınıza alın oyunlar oynayın.bebeklik anları çok ozel.ilk gülüşü ilk anne demesi.ağlarken bile tatlılığı.ilk adımları.

Biliyomusunuz oğlumun bebekliğinden kalma bir huyu var.gülerken arkaustu düşer yeni yeni oturmaya başladığı dönemdi. Allahim nasıl kahkaha atıyor.oturduğu yerde arkaustu küt gitti.ilk başta çok korktum.düştüğü yerde bile gülüyordu.bunu yürümeye başlamadan önce kanepeye tutunmuş gitmeye çalışırken kuzeni guldurmustu.yapma demeye kalmadı biz koşana kadar düşmüştü .

Böyle güzel anılar biriktirin.hatıra defteri yapın.ellerini deftere koyup parmak aralarını çizin.bir ay sonraki elini çizin.kendi de sevecektir güzel bir anı olarak kalacaktır.
    Rabbim yar ve yardımcınız olsun...
    Sevgiyle.
    doğru söylüyorsunuz şekerparem kendimi ona bırakınca hafifliyorumm ama kpss..vs sorunlar beni öyle bir kuşatıyor ki psikolojim bozuk aşırı kaygılıyım depresyonum kronik boyutta çoğu zaman kendimden hoşnut olamıyorum bu da günlük hayatımı dikkatimi yaşam kalitemi etkiliyor emdiği için ilaç da alamiyorum benim eksiklerim hatalarım kızıma zarar verir diye endişelenmeden edemiyorum işte o yuzden surekli bi arayış halindeyim dün psikiatr e ve çocuk gelişim uzmanına götürdük kızımı "sosyal gelişimi gayet iyi dil gelişimi yaşıtlarının üstünde" dediler siz çok kaygılısınız rahat olun dediler çok şükr... bense yemediği için beni emmeden yatağına yatmayı kabul etmediği için üzgünüm "anne memeye 'hayır' diyemezse çocuk katı gıdaları keşfedemez" diyor mehmet teber hakikaten öyle galiba önce şu anne memesini bırakması gerek sanırım halâ emdiği için hayır diyemediğim için "hayır" dediğimde kabul etmek istemediği için ne yapıcağımı şaşırıyorum psikiatr önce memeyi kes emziğini ver ikisini birden alma" dedi tersini önerenler de var ben ne yapıcağımı nasıl yapıcağımı hakikaten şaşırıyorum bgn sabah süt içmedi yumurta yemedi öğlen bi kaşık makarna akşam sadece yoğurt... bi de habire ıvır zıvır istiyo dr verme dedi ama hayırı kabul etmiyo ki butun huzurumuz kacıyo ona hayır denince! hoo bir de tuvalete gitmek istememesine psikiatr 6-7 yaşa kadar normal dedi pedagog 2.5 yaş tuvalet eğitimine başlama zamanı ama kendisinin istemesini bekleyin dedi ikisi de küçük numara ve kalitesiz bez önerdi (rahatsız olsun tuvalete gitmek istesin diye) ben bunları hep okumuştum biliyodum ama bilmek uygulamak farklı işte neyse yapcak bi şey yok bakalım hayırlısı Rabbim bütün yavruşları korusun memeye hayır demeye bu gece de cesaret edemedim tuvalet konusunu da hiç açmadım kızımdan talep gelsin diye beklemedeyim şimdi bakalım
    Konu HeM tarafından (13.11.2016 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.
    sekerparem Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    256
    Beğenileri
    76
    Alıntı Arda Cansızoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili @HeM
    size bikac birsey tavsiye etsem..
    adem gunesin 7yil once basladigi radyo programlarini internetten ses kaydi olarak dinlemeye baslasaniz..
    daha sonra telegram programini telefonunuza yukleyip cift tarafli olmasi adina ordan hergun duzenli adem hoca dinleme aliskanligi edinseniz...
    kafanizdakileri oncelik sirasi ve yapabilme potansiyel 've imkanlariniz dogrultusunda siraya koysaniz,
    sonrasinda da adem hocanin annelik sanati,cocukluk sirri 've guvenli baglanma adli uc kitabini heeeer isinizi birakip altini cize cize okusaniz...
    herkoldan baslattigimiz bu yenilenme surecinde bizde. burdan yardimci olmaya calissak tum arkadaslar...
    cokkisa surede hislerinizin ve dusuncelerinizin degistigini kendiniz goreceksinz Allahin izniyle..
    Allah yar ve yardimciniz olsun...
    Arda önerileriniz için çok teşekkür ederim bunlarıı yapmayı ben de çok çok istiyorum zaman zaman yapıyorum da... kitapları daha önce almıştım hepsini okumadım daha ama inş okuyacağım dediğim gbi zihnim zamanım çok dolu başladığım kitabı bitirmek uzun süre radyo dinlemek benim için mümkün olamıyor bu arada Adem Hocanın sitesindeki radyo arşivinde bugüne kadar yayınlanmış tüm yayınlar var mı 11 temmuzdan sonrasını bulamıyorum ? bir de telegram uygulamasının simgesi ne whatsap gbi bi, uygulama mı o nasl kullanılıyor "çift taraflı olması adına " derken neyi kastettiniz ?

Editör Moderatör Arda Cansizoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    66
    Beğenileri
    205
    @sevgili hem cift tarafli derken hem okuma hem dinlemenin faydasiydi soylemek istedigim..adem gunes dinleniliyor ama bazen anlamakta gucluk cekebiliyoruz.buyuzden bitaraftan okumak bitaraftanda dinlemek mantigini,ne demek istedigini tam kavramamiza yardimci oluyor bence...
    11 temmuza kdr adem hocanin 6yila yakin arsivi var,o kisim dikkatle dinlemek dahi hayatinizda cok seyi degistirecektir eminim...
    telegram i app olarak indirjp kullanabilirsiniz.what's up a benzer ozellikleri var evet..cokguzel bir hizmet..
    kitap okuma konusunda zorlaniyrsaniz telegram bu konuda cok yardimci olacaktir..
    bizlerde elimizden geldigince yardimci olmaya calisiriz burdan ins..
    yeter ki vazgecmeden,olmuyor demeden adem gunesi takip etmeye devam edelim..
    degisimleri bizimle paylasirsaniz cokseviniriz..
    Allah yar 've yard olsun...

Üye
    Beğendikleri
    224
    Beğenileri
    105
    Alıntı Fatma Türkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telegram whatsapp uygulamasi gibi @HeM simgesi kagittan ucak seklinde.
    Telegram yükledim ben de telefonuma ama ,kişileri nasıl bulacağım.Sanırım burda bulunan kişilerin oluşturduğu bir grup.

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı efce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telegram yükledim ben de telefonuma ama ,kişileri nasıl bulacağım.Sanırım burda bulunan kişilerin oluşturduğu bir grup.
    Ustte bir arama cubugu var oraya pedagoji okulu yazarak erisebilmeniz lazim sanirim.
    Değişim Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    224
    Beğenileri
    105
    Alıntı Elif Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustte bir arama cubugu var oraya pedagoji okulu yazarak erisebilmeniz lazim sanirim.
    Eriştim,teşekkür ederim.
    Sabah Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    30
    Beğenileri
    6
    bence çocugunuzun kilo ve boyu normal ilk cocugunuz oldugu icinde terddütle davraniyor olabilirsiniz ıvır zıvır vermeyin elinizde tabakla cocugunuzun ardinda dolasmaniza gerek yok onun size anne aciktim demesini bekleyin. emzigi ve anne sütünü birlikte kesmeyin cocukta zorlanir kararli bir sekilde anne sütüne hayir demelisiniz ne olursa olsun vermeyin her ihtimale karsi çok israr ederse diye baharatçilarda gögüs ucuna sürülen aci birsey var siz versenizde cocuk emmeyecektir adini unuttum ama sorarsaniz obnlar bilirler tavsiye ederim ben sütten kesmeyi düşünmüyordum duydugumda inanmadim denemek icin sürdüm ve oglum bir daha agzina almadi. tuvalet aliskanligi icinde alistirma tuvaletleri alabilirseniz ilk etapta siz otururken hadi birlikte çis yapalim gel sende otur diyin ama bezini cikartmayin bir kaç ay sonra kendisi cikartmanizi isteyecektir ben 2 çocugumuda yaslarini doldurduktan sonra tesvik amacli hep birlikte götürürdüm 18 ve 24 aylari arasinda beei kendileri istemiyorlardi . ve sizin bebeginiz daha büyük oldugu icin 2 -3 aya birakacagina inaniyorum Allah yardimciniz olsun

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu