Merhaba, ben çalışan bir anneyim, kızıma annanesi bakıyor ve kreş yaşı geldiğini düşünerek onu montessori okuluna yazdırdım. Öncesine beraber okulu görmeye gittik , gayet heyecanlı şekilde ilk gün gitti, ben çalıştığım için kreşe annanesi götürdü ve sürekli olarak yanında kalmak istemiş, hiçbirşey yememiş vs. 3 gün yarım gün şeklinde devam etti, sonrasında şehir dışına çıktık ve okula göndermedim. Pazartesi günü okula gitmek istemediğini söyleyip ağlamış gözler kıpkırmızı ve kriz geçirir şekilde. Dün gitmedi, bugün de benzer şekilde olmuş ve en son altına kaçırmış çişini.. ben kızımın kreşe gitmesini bizlere bu kadar bağımlı olmamasını istiyorum ancak tabi onun psikolojisi en önemlisi ve bu şekilde de zorla gönderemem çevremde normal karşılayanlar ve her çocuğun ağladığını belirtiyorlar .. sizce ne yapmalıyım, bana çok düşkün oldu bu hafta ve ben eşimden ayrıyım babaya da gitmek istemiyor.. 3 yaş sendromu adı altında değerlendirmek mi lazım nasıl bir yol izlemeliyim, kızıma sevgim ve ilgim sonsuz ancak çalışıyorum annane çok güzel bakıyor ve çok seviyor.. ne yapmalıyım yardım rica ediyorum