Kızım 32aylık. 3hafta önce tuvalet eğitimine başladık. 3Gün kuralını uyguladim. Çok geniş davrandım. Kendim de şaşırdım hatta. Nereye işerse işesin ses çıkarmadım. Tamam değişelim üzerini dedim.hicbisey olmamış gb devam ettim. İlk haftada kucugunu 2. Haftada büyüğünü yapmaya başladı. Gece bagliyordum. Geceleri de Ben uyandirmadan cisi geleince uyaniyordu. Gece bezini de çıkarmayı düşünüyordum artık.
2Gün önce eşimle büyük bu kavgamıza şahit oldu. Etkilendi, korktu, kaygilandi. Ogunden sonra altına yapıyor, çişini söyleniyor. Söylese de son anda söylüyor. Altına yapıyor. Dün zar zor bulac damla tuvalete yaptı. Gecede bezine yapmaya başladı. En basa döndük diyecem ama en baştan daha kötü bu durumdayız su an.
Geniş olmam lazım biliyorum. Kaygının ilacı güven. Kızıma güven vermem lazim. Teorik bilgiyi su an pratiğe geciremiyorum. Gerginim. Hala kavganın etkisi uzerimde. Kızıma zarar veriyorum. Eskisi gb geniş olamıyorum sesimi yukseltiyirum. Kızımın da davranışları değişmeye başladı. Üzerindeki etkim azalıyor hissediyorum. Kendi elimle kızımı uzaklastiriyirum resmen.
Tuvalet eğitimini ertelesemmi devammi etsem? Ne dersiniz