Sevgili adem bey ben almanyada yaşayan 2 çocuk annesiyim kızım 4 yaşında oğlum henüz 18 aylık size sormak istediğim soru kızım hakkında kitablanizi aldım turk yayın evinden gerçek 'ten okadar faydalı olduki teşekkür ederim kızım kardeşiyle arası iyi yada zorunda olduğunu hissettiği için ole kızım kardeşine karşı asla şiddet uygulamaz yani başlarda oldu bir oyuncak yada başka birşey yuzunden uyardık konuşup anlattik daha doğrusu herhangi sınıfında yada kuzeni bile tartistiginda vurduğunda bileAsla ona yaptığı şeyi uygulamaz hatta çevresindekiler ona sen vur yap dediği halde baskı yaptıkları halde asla yapmaz sorunumuz herşeye ağlaması herşeye hala ağlayarak tepki vermesi biri kendine bir şey dilediği zaman bile ağlaması ona agllaman bitsin ve sonra bana anlatmasını söylüyorum yoksa kendini dinleyemecegimi ve anlamadığını söylüyorum en büyük sorunumuz ağlama kendini savunamiyo ağlıyor ve diğeri de yanimizdayken oynadıkları zaman kardeşiyle kardeşine sarılıp öpüp bak anne baba kardesinAdı rüzgar rüzgarıÇok seviyorum ben bak beni çok seviyor diyerekten bizden o konu hakında hep taktir bekliyor aferin kızıma aferin bizde seni çok seviyoruz dediğimizde çok mutlu oluyorAçaba yanlış mı yapiyoruzBide onun fitratinda okadar kıskançlık varki ama onun asla beli etmemeye çalışıyor çok zeki bir kız çocuğu bazen konuşmalarına gozlemledigin zaman hayretle izliyorum esyasini yada bize ait olan birşeyi asla unutmaz başka şeyler ile meşgul iken bile benim unnuttugun birseyi bile hatırlayıp bunu unnuuttuk diye uyarırVe resim yapmaya bayilr saatlerce bile gereksinimleri haricinde kalma ya bilirLütfen bana bilgi verirmisiniz keşke burda olsanız da sizin görüşlerinizi ve çocuklarımızı gozlemleyip neyin doğru neyi yanlış yaptığımız bilebilecek zira sizin fikirleriniz çok degerlii ve son iki günden beri ablasının kolunu elini ısırıyor saçını çekmeye kalkıyor ve henüz 12 aylık ablası 4 yaş 10 aylık