10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çocuklarda Gece Ağlayarak Uyanma Problemi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1

Çocuklarda Gece Ağlayarak Uyanma Problemi

4 yaşında kizim var eşimden ayrilim kizim hemen hemen 2 yaşından beri gece uyandığında ağlayarak uyaniyo sakinlesmesi için saçını okşayıp opsem de ağlaması daha cok artiyo tepkim bu sefer ağır oluyo ben bağırınca sesini kesiyo sanki hiç aglamamis gibi uykusuna devam ediyo ne yapmam gerek iyi acaba...
    M.akifin annesi Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    1.202
    Beğenileri
    1.470
    Bagirmayin, uykudan uyanip yaridminizi istemek icin caresizce aglayan yavrunuza bagirmayin. Aglasa da istemesede basin bagriniza. Cok üzüldum ;(

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Bende uzgunum napicagimi bilmiyorum çünkü nedenini bilmiyorum senelerdir böyle neden olduğu konusunda hiç bi fikrim yok ama alışkanlıktan mi yapiyo
    Konu suden tarafından (12.11.2016 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    @suden.. Ne diyerek baslayayim bilemedim. Yavrunuz muhtemelen gece teroru yasiyor. Uykudan aglayarak uyandiginda gozleri acik mi, bilincli mi?

Gece teroru var ise cocugu asla ama as-la uyandirmaya hele hele bagirarak.. lutfen asla boyle bir seye calismayin. Gece teroru cocuk da bir korku, kaygi sebebiyle olusur. Dusunun cocuk bilincaltinda bir kayginin baskisini oylesine hissederki derin uykusundan aglayarak uyanir. Bu kaygi giderilmedigi surece bu aglayarak uyanmalarin onunu alamazsiniz cunkucocuk bunu bilerek yapmaz.

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    http://www.pedagojiokulu.com/showthr...-ne-yapmaliyim

Bu linkte de gece terorunu konusmustuk baska arkadaslarimizla, okuyabilirseniz biraz netlesir sikintiniz. Bunu da okuyup yazin tekrar, sikintiyi bulmaya calisalim.

Selamlar.

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    EWT okudum ve dinledim anne baba da ayrı hafta da bir babasına gidiyo ben ilk acaba ayrilikdan mi psikolojisi bozuldu diye düşündüm mesela gündüzleri hep arkadaşlarla olumsuz bisey olmuyor ve diyorum korkunç bisey olmadığı halde bu çocuk neden böyle acaba dedim okuyunca ve dinleyince daha iyi anladim ama benim bundan sonra ne yapmam gerekiyo peki...

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı suden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EWT okudum ve dinledim anne baba da ayrı hafta da bir babasına gidiyo ben ilk acaba ayrilikdan mi psikolojisi bozuldu diye düşündüm mesela gündüzleri hep arkadaşlarla olumsuz bisey olmuyor ve diyorum korkunç bisey olmadığı halde bu çocuk neden böyle acaba dedim okuyunca ve dinleyince daha iyi anladim ama benim bundan sonra ne yapmam gerekiyo peki...
    Muhtemelen evet ayrilik sebebiyle kaygilanmistir. Zaman icerisinde bu kaygi evrilmis de olabilir tabii baska seylere. Adem hoca ile yeni mi tanistiniz ve Guvenli Baglanma kavramindan haberdar misiniz? Anneden guven ve emniyet hissi alirsa duzelir gibi geliyor bana.

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    EWT yeni tanıştım yengem tavsiye etti hayır güvenli bağlanmadan haberdar degilim ama onunla ilgilensem de istemiyo biraz dayanamayacagimi biliyo aslında istediğini de yapıyorum güven konusunda nasıl yardımcı olacam bilemedim

Aktif Kullanıcı
    Beğendikleri
    432
    Beğenileri
    578
    Gece uyanmalarin sebebi olarak Selma hanım başta gece terörü ardından kaygı olarak araştırdı.her ne sebeple uyanırsa uyansın yanında olun demişti.ve hatta uyumasına yardımcı olmak amacıyla yanında yatın kendini güvende hissetsin dedi.oğlum göğsümde uyurdu.yataklar ayrılınca gece uyanmalari başlamıştı.gece her ne şekil uyanırsa uyansın yanında olmalısınız.sakın bir şekilde.elini tutun.sarılın birlikte yatın.aglayacak elbet.içinde yaşadığı edindiği hisleri anlatmanın baska yolu yok ki.bizler bile öyle degilmiyiz.anlatamadigimiz anlarda kalbimizde dolan hislerimiz gözümüzden damla damla dökülmüyor mu...
    Sabah Bunu beğendi

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Dayanamayacagimi biliyor, derken ne kastettiniz anlayamadim.

Guvenli baglanma dedigimiz kavramda cocugun annesi/duygusal yakini ile rugen bir bag kurabilmesinden, kendisini guven ve emniyet hissi icerisinde hissetmesinden bahsediyoruz. 0-4 yas arasi bu bagin kuruldugu dönemdir. Bu donemde aksadigi durumlarda da yeniden baglanabilmek mumkun. Bu bagin kurulmadigi durumlarda bazi davranis sikintilari cikabiliyor.
    http://www.ademgunes.com/radyo/dinle...a-odul-ve-ceza

Su linkte guvenli baglanma ile ilgili kayitlar var. Bir de telegram diye bir uyguama var. Onu tekefonunuza indirip Pedagoji Okulu kanalina girip givenli baglanma diye arama yaptiginizda cikan radyo kayitlari var, dinleyebilirsiniz.

Su linkte de Adem Bey'in videosu var, ozellikle izlemenizi tavsiye ederim:
    https://m.youtube.com/watch?v=PgoeSim22es

Forum icerisinde de guvenli baglanma-ayrilma kategorisindeki mesajlari da okuyabilirsiniz.
    sekerparem Bunu beğendi