6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kızım kreşten sonra eve girerken çok ağlıyor

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1

Kızım kreşten sonra eve girerken çok ağlıyor

Kizim 4 yaşında sabah 8 akşam 5 e kadar ben çalışıyorum servis den anneanne aliyo eve girene kadar gayet iyi ama kapıdan girer girmez basliyo kendini atmaya ağlamaya basliyo kizim beni az dinlermisin desemde dinlemiyo anneannesine sürekli anneme git cem deyip dinlemeden agliyo anneanne beni aradığında hoparlere açıp telefonu beni dinlemesini istyrm ama sinirsozca agliyo bi 5 10 dk sürüyor ve kendi kendine susuyor neden yaptığını bilmiyorum

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı suden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kizim 4 yaşında sabah 8 akşam 5 e kadar ben çalışıyorum servis den anneanne aliyo eve girene kadar gayet iyi ama kapıdan girer girmez basliyo kendini atmaya ağlamaya basliyo kizim beni az dinlermisin desemde dinlemiyo anneannesine sürekli anneme git cem deyip dinlemeden agliyo anneanne beni aradığında hoparlere açıp telefonu beni dinlemesini istyrm ama sinirsozca agliyo bi 5 10 dk sürüyor ve kendi kendine susuyor neden yaptığını bilmiyorum
    Neden yaptigini kendisi soylemis zaten Sevgili Suden.. Annesine gitmek istiyormus.. Bir onceki konunuzla beraber her ikisinin de kokunun Guvenli Baglanma oldugunu dusunuyorum. Bu bir surec, sip diye sunu yapin hemen duzelir diyemeyiz. Kitap okur musunuz? Adem Gunes'in Guvenli Baglanma kitabiyla baslangic yapsaniz, firsat buldukca da radyo kayitlarini dinleseniz, youtube'da Adem Gunes kanalındaki videoları izleseniz, bize yazmaya devam etseniz...

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Ben market isletiyroum kendime ait ev le arası cok yakin sorun da şu geliyo yanıma ama ben kızıma sarılmak öpmek istediğimde yakinlastirmiyo bana hem gelmek istiyor anlamadım ama bide su var ben calismadigimda geçen sene de krese giderken aynı şeyi yaşıyordum çalışmıyorum evdeyim servis den alıyorum eve girecek zaman adım attığımızda eve kendini savurup ağlamaya başlıyordu sebebsizce geçen sene sebep yoktu ağlıyordu bu sene de sebep buldu agliyo ama yanıma geldiğinde o sevgiyi vermek istesemde yaklasmiyo yaklaştığı zamanlarda oluyo ama 2 senedir devam ediyo

Yeni Üye
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    O konulara. Mutlaka okuyup dinleyecegim

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    @suden kiziniz yas itibariyle anneden ayrilip birey olarak hayata atilma yolunda. Sanirim sizinle arasinda bag kurulamadigi icin sizi istiyor, sizi buldugunda da tepkisini koyup sizi itiyor. Krese baslama yasi da erken olmus. Anadolu pedagojisi ogretilerini takip etme donemine girin. Dedigim gibi firsat buldukca mesgul olun bu konuyla. Yanlislarinizi en guzel bu yolla gorursunuz. Bu arada da yavrunuzu anlamaya, ona daima sevecen yaklasmaya gayret edin olur mu? O size bu davranislariyla sizinle kuramadigi bagin, eksikligini duydugu guven ve emniyet hissinin sinyalini veriyor. Ornek vermek gerekirse guvenli baglanma doneminde bebek her mizirdanisinda her agladiginda karsisinda annesini suratle bulmalidir. Uzun aglayislar, anneden ayri kalmalar cocukta anneyi kaybettigi kaygisini yaratir. Bu kayginin devamliligi bebekte guvensizlik hissi olarak yerlesir. Hic bilmeden geliverdigi bu dunyada bebekler tutunabilecekleri bir yakin ararlar. Bu yuzden irkilirler, korkarlar.. Anneleriyle yagut baska bir duygusal yakinla bag kuramazsa cocuk davranislariyla bu eksikligin sinyalini verir.
    M.akifin annesi,Mina Gül Bunu beğendi

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    @suden bu arada aramiza hosgeldiniz yengenize de sizi bizlerle tanistirdigi icin tesekkur ederim. Umarim Adem hocanin anlattiklari ruhunuza dokunur.
    M.akifin annesi Bunu beğendi