4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bebeklerde Güvenli Bağlanma Nasıl Sağlanır

Yeni Üye
    Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    1

Bebeklerde Güvenli Bağlanma Nasıl Sağlanır

Merhaba 1 yasinda kizim var adem hocayla biraz gec tanistim guvenli baglanma kitabini yeni okudum.. Aslnda okudukca da kaygilarim artti.. Kizimla guvenli bir bag olusturamadigimi dusunuyorum.. Kizim 4 aylikken emmeyi birakti ve bu surecte de cok zor emzirdim devamli agliyordu ben de onu emmesi icin zorladim.. O gunler aklima geldikce cok uzuluyorum hem emziremedigim icin hem de kizimi zorladigim icin.. Lohusalik donemi de zor gecti.. Kizimla ayni yatakta hic yatmadim besiginde yatti benim yanimda.. Ama artik birlikte uyuyoruz.. Sorum su ki guvenli baglanma kitabindan sonra adem hocanin hangi kitaplarini okumaliyim.. Hepsini okumayi dusunuyorum ama bu surecte bana yardimci olacak hangileri cevap verirsenin sevinirim.

Bölüm Sorumlusu Ayşe Gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    478
    Beğenileri
    1.249
    Alıntı sulemmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 1 yasinda kizim var adem hocayla biraz gec tanistim guvenli baglanma kitabini yeni okudum.. Aslnda okudukca da kaygilarim artti.. Kizimla guvenli bir bag olusturamadigimi dusunuyorum.. Kizim 4 aylikken emmeyi birakti ve bu surecte de cok zor emzirdim devamli agliyordu ben de onu emmesi icin zorladim.. O gunler aklima geldikce cok uzuluyorum hem emziremedigim icin hem de kizimi zorladigim icin.. Lohusalik donemi de zor gecti.. Kizimla ayni yatakta hic yatmadim besiginde yatti benim yanimda.. Ama artik birlikte uyuyoruz.. Sorum su ki guvenli baglanma kitabindan sonra adem hocanin hangi kitaplarini okumaliyim.. Hepsini okumayi dusunuyorum ama bu surecte bana yardimci olacak hangileri cevap verirsenin sevinirim.
    Merhaba sevgili Sulemmm,

Hiç de geç değil tam zamanında tanışmışsınız Adem Güneş ile. Çocukları kaç yaşına gelince görenler var hatalarını. Siz daha 2 yıllık güvenli bağlanma sürecinin tam ortasındasınız. Çocuklar biz değiştikçe hemen toparlanıveriyorlar.

@Fatma Türkmen hanımın önerdiği kitapları okuyabilirsiniz. Ayrıca http://www.ademgunes.com sitesine girip karşınıza çıkan kutucuğa "Güvenli Bağlanma" yazarsanız orada konu ile ilgili çok sayıda radyo arşivine de ulaşabilirsiniz. Kendimden düşünüyorum da 1 yaş anneyi fiziksel olarak yoran dönemlerden biri. Bu nedenle radyo programları da iyi bir alternatif olabilir.

Güvenli bağlandığınız için annelik sanatını keyifle icra edeceğiniz mutlu günler dilerim.

Sevgilerimle
    Konu Ayşe Gençer tarafından (15.11.2016 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.
    Hayr,Sabah,sulemmm Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    1
    Çok tesekkur ederim hemen edinicem bu kitaplari
    Hayr Bunu beğendi

Yeni Üye
    Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    1
    Ayri bir konu acmak istemedim yardimci olursaniz sevinirim..kizim bir yasinda ama su aralar sinirleniyor gibi.. Istemedigi birsey yapilinca mesela altini degistirirken ya da kendisi cekmeceyi acamadiginda en ufak seyde sinrileniyor bazen bana vuruyor bu normal mi ve bu sureci nasil atlatabilirim