Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çalışan anne için sütten kesme süreci

Üye
    Beğendikleri
    9
    Beğenileri
    10

Çalışan anne için sütten kesme süreci

Size sormak istediğim birçok şey var.ben iki erkek çocuk annesiyim.biri 4.5 diğeri 1.5 yasinda.adem hocayi yeni takibe aldim.elimden geldiğince dinlemeye calisiyirum.tabi yeterince takip edemiyorum.ben calisan bir anneyim.büyük oğlumu 7 aylıkken birakip ise baslamistim.çok sorunlu bir çocuk olarak büyüdü. Halende öyle. Güvenli baglanamadik.ikinci oğlum doğduğundan beri sadece bir ay calistim ve ücretsiz izne ayrildim.aralık en geç ocakta ise baslamam lazim.şuan bir bakici tuttum bir aydir çocuklara alistirmaya calisiyorum.az çok alistilar gibi.büyük oğlum krese gitmek istemiyor çok denedik ama zorlamak istemedim soğur diye.küçük oğlum halen emiyor ise başlamadan önce mi memeden kesmeliyim?ise başlayınca da kesebilir miyim?benim mesai takibi yapabilme hakkim var subata kadar.sonrasında nöbet tutmam lazim. Sizce bu süreçte neyapmaliyim?kafam çok karisik🤔bakici her ikisiyle yeterince ilgilenebilecekmi bilmiyorum.sizce neyapsam en az hasarla ise baslayabilirim??
    HeM Bunu beğendi

Editör Moderatör
    Beğendikleri
    83
    Beğenileri
    239
    Alıntı Sirac_melik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size sormak istediğim birçok şey var.ben iki erkek çocuk annesiyim.biri 4.5 diğeri 1.5 yasinda.adem hocayi yeni takibe aldim.elimden geldiğince dinlemeye calisiyirum.tabi yeterince takip edemiyorum.ben calisan bir anneyim.büyük oğlumu 7 aylıkken birakip ise baslamistim.çok sorunlu bir çocuk olarak büyüdü. Halende öyle. Güvenli baglanamadik.ikinci oğlum doğduğundan beri sadece bir ay calistim ve ücretsiz izne ayrildim.aralık en geç ocakta ise baslamam lazim.şuan bir bakici tuttum bir aydir çocuklara alistirmaya calisiyorum.az çok alistilar gibi.büyük oğlum krese gitmek istemiyor çok denedik ama zorlamak istemedim soğur diye.küçük oğlum halen emiyor ise başlamadan önce mi memeden kesmeliyim?ise başlayınca da kesebilir miyim?benim mesai takibi yapabilme hakkim var subata kadar.sonrasında nöbet tutmam lazim. Sizce bu süreçte neyapmaliyim?kafam çok karisik��bakici her ikisiyle yeterince ilgilenebilecekmi bilmiyorum.sizce neyapsam en az hasarla ise baslayabilirim??
    Merhaba @Sirac_melik Allah bağışlasın yavrularınızı öncelikle büyük oğlunuz kreşe gitmek istemiyorsa zorlamamakla en güzelini yapmış olursunuz.Güvenli Bağlanma kitabını okuyup tekrar bağlanmayı saglayabilir yada radyo arşivlerinde güvenli bağlanma ile ilgili bölümleri dinleyebilirsiniz her iki yavrunuz için de iyi olur diye düşünüyorum. İkinci çocuğunuzu sütden kesmek için kesinlikle uğraşmayın derim .Çünkü en az 24 ay süt hakkı var hatta çalıştığınız için belki 2 3 ay daha uzayabilir bile. Birde çocuğunuz aynı anda 2 farklı değişken ile baş başa bırakmayın yani hem sizi işten dolayı eskisi kadar göremeyecek hemde anne sütünü bırakırsa güvenli bağlanma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.İşe başladığınızda da zamanı geldiğinde kolayca kesebileceğinizi düşünüyorum . Bakıcı iki çocukla ilgilenirken ilk çocuğunuza ağırlık verip 2. yide oyunlara az çok dahil ederek zaman tanzimi yaparsa her ikisi için de iyi olur diye düşünüyorum .Sevgiyle kalın...

Üye
    Beğendikleri
    9
    Beğenileri
    10
    Cevabiniz için tskr ederim.yalniz en geç şubat gibi 24 saatlik nöbet tutmam gerekecek. Yavrum birgün boyunca beni göremeyecek. Tabi en az iki veya uç gün yanlarında olacagim.bu süreçte sütten kesmeden nobete gitmem doğru olur mu?

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Cevabiniz için tskr ederim.yalniz en geç şubat gibi 24 saatlik nöbet tutmam gerekecek. Yavrum birgün boyunca beni göremeyecek. Tabi en az iki veya uç gün yanlarında olacagim.bu süreçte sütten kesmeden nobete gitmem doğru olur mu?
    Saglikci misiniz? Nobetsiz bir bolume gecme sansiniz olmaz mi?

Üye
    Beğendikleri
    9
    Beğenileri
    10
    [QUOTE=Fatma Acar;3385]Merhaba @Sirac_melik Allah bağışlasın yavrularınızı öncelikle büyük oğlunuz kreşe gitmek istemiyorsa zorlamamakla en güzelini yapmış olursunuz.Güvenli Bağlanma kitabını okuyup tekrar bağlanmayı saglayabilir yada radyo arşivlerinde güvenli bağlanma ile ilgili bölümleri dinleyebilirsiniz her iki yavrunuz için de iyi olur diye düşünüyorum. İkinci çocuğunuzu sütden kesmek için kesinlikle uğraşmayın derim .Çünkü en az 24 ay süt hakkı var hatta çalıştığınız için belki 2 3 ay daha uzayabilir bile. Birde çocuğunuz aynı anda 2 farklı değişken ile baş başa bırakmayın yani hem sizi işten dolayı eskisi kadar göremeyecek hemde anne sütünü bırakırsa güvenli bağlanma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.İşe başladığınızda da zamanı geldiğinde kolayca kesebileceğinizi düşünüyorum . Bakıcı iki çocukla ilgilenirken ilk çocuğunuza ağırlık verip 2. yide oyunlara az çok dahil ederek zaman tanzimi yaparsa her ikisi için de iyi olur diye düşünüyorum .Sevgiyle kalın...[/QU
    Cevabiniz için tskr ederim.yalniz en geç şubat gibi 24 saatlik nöbet tutmam gerekecek. Yavrum birgün boyunca beni göremeyecek. Tabi en az iki veya uç gün yanlarında olacagim.bu süreçte sütten kesmeden nobete gitmem doğru olur mu

Üye
    Beğendikleri
    9
    Beğenileri
    10
    Alıntı Elif Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saglikci misiniz? Nobetsiz bir bolume gecme sansiniz olmaz mi?
    Maalesef yok.nöbet tutmak zorundayim.ambulansta calistigim için sistem boyle😥

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Maalesef yok.nöbet tutmak zorundayim.ambulansta calistigim için sistem boyle��
    Anladim. Nobet gunleriniz icin sut sagmalisiniz o zaman. Biberon kullaniyor musunuz?

Üye
    Beğendikleri
    9
    Beğenileri
    10
    Alıntı Elif Şirin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladim. Nobet gunleriniz icin sut sagmalisiniz o zaman. Biberon kullaniyor musunuz?
    Biberon kullanmıyor oğlum. Sütüm sagilacak kadar bol değil.onun yerine devam sütü veya normal süte gecsek olur mu. Yani sadece nöbet te olduğum günler emzirmesem çok etkilenir mi acaba?sonrasında uç gün yaninda olacagim

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Biberon kullanmıyor oğlum. Sütüm sagilacak kadar bol değil.onun yerine devam sütü veya normal süte gecsek olur mu. Yani sadece nöbet te olduğum günler emzirmesem çok etkilenir mi acaba?sonrasında uç gün yaninda olacagim
    Sutunuzu duzenli sagmazsaniz kesilir. Calistiginiz gunlerde de duzenli sagmalisiniz. Besleyicilik acisindan olur tabii ama evde oldugunuz gunlerde emzirmeye devam etmek istiyorsanız sagmalisiniz. Sutunuz duzenli sagdikca artacak.
    Sirac_melik Bunu beğendi

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Sizin evde olmadiginiz gunerde cocugun emme refleksinin tesellisi eksik kalmasin diyevagzina ara ara emzik de verilebilir.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu