10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 23 aylik kizima emziği bıraktırmali mıyım?

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249

23 aylik kizima emziği bıraktırmali mıyım?

Küçük kızım 33 haftalık doğdu ameliyat olması gerektiği için sezaryen ile doğum oldu ve ameliyat oldu 2 ay hastanede kaldı bu surede beslenmeye başlandığında sütumu sagarak verdik son 1 haftaya kadar. Ama anne sütü yetersiz olduğu icin mama takviyesi ile beraber verdik.. hastanede zaten emzige alıştırmak zorundaydık çünkü anneyi ememedigi için ve ameliyatlı olduğu için sürekli ağlıyordu hemşireler emzik vermemiz gerekiyor dediler emzige alıştı. Eve çıktık 2 ay daha anne sütü aldı ve sonra emmedi tek emzik alıyor ve biberonla beslenmeye başladı tabi rahatsızlığı nedeniyle zaten hep huzursuz mızmız ve emzige çok düşkün bizi gören herkes üstüne vazife olan olmayan herkes kocaman kız olmuşsun emzik emiyorsun at su emziği diyorlar hiç tanımadıklarımiz bile öyle söylüyor acaba ben emziği biraktirmalimiyim beni emmedi çocuğum bari onu emsin diyorum acaba yanlış mı düşünüyorum ne dersiniz

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249
    Bebeğim şuan 23 aylık onu söylemedim sanırım şuan biraktirmalimiyim yada nezamn biraktirmaliyim

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Cok dogru yaklasmissiniz. Anne gogsu ememeyen bebeklerin emme refleksini doyurmalari icin emzik kullanmak gerekiyormus. Adem Bey emzigin de tipki anne gogsu biraktirir gibi kademeli olarak 24 aydan sonra biraktirilmasi gerektigini soyluyor Guvenli Baglanma kitabinda. Surekli agzinda olmasi cok dogru degil tabi anne gogsu gibi dusunmek lazim ihti. Biberonla beslenirken de bebegi kucaklayip emzirir gibi ten ve goz temasi kurmak lazimmis.
    Mina Gül,şifa Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249
    Çocuğumu beslerken genelde öyleyaptik kucagimizda ama direk ten teması olmadan dogru oldumu bilmiyorum. bilmiyorum bazen de annane teyze besledi çünkü diğer çocukların da bana ihtiyaçları vardı onlarla ilgilenmek adına bazen onlar beslediler inşaallah çok hata yapmamisizdir her yerde her şeyde hata var napcaz nerden baslicaz telafi etmek icin

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı şifa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuğumu beslerken genelde öyleyaptik kucagimizda ama direk ten teması olmadan dogru oldumu bilmiyorum. bilmiyorum bazen de annane teyze besledi çünkü diğer çocukların da bana ihtiyaçları vardı onlarla ilgilenmek adına bazen onlar beslediler inşaallah çok hata yapmamisizdir her yerde her şeyde hata var napcaz nerden baslicaz telafi etmek icin
    Hatalari gormek onemli cozume yonelmek icin. Lakin hatalardan gozumuzu cekmezsek cozumu goremeyizki. Hataya degil cozume odaklanin. Her yaştaki cocugun dort gozle ruhen bekledigi sey annesinin ruhunu hissedebilmektir. Bir hatamizi anladigimizda yapmamiz gereken tek sey cocugumuza daha daha cok yonelmek daha cok kedimizi birakmaktir. Ten temasını ihmal mi etmisiz daha cok cocugumuza yonelelim onu daha kucaklayalim, sacini oksayalim, ona birsey anlatirken ellerini avucumuza alalim. Icsel enerjimizle telafi yoluna gidelim, yilmadan.
    şifa Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249

Unhappy

Çok güzel söylemissiniz elif hanım hataları gorup çözüme odaklanmak.. ama her adım her söz hatalı olunca çözüm yolu gözümde okadar büyüyor ki resmen imkansızlaşoyor .. yanı hataların çokluğundan sanki telafisi yokmuş gibi geliyor bana ... telafisi var belki ama dusunuyorum 3 tane çocuk ve hepsi nin bana ihtiyacı var ben kendimi toparlamayi bir türlü basaramiyorum hala en ufak şeylerde bile sürekli bağıran tahammül edemeyen ruhu daralmis bir anneyim .. ben daha kendimi duzeltemiyorum ki kaldiki 3 çocukla ayrı ayrı güvenli bir bağlanmayı nasıl basarayim diyorum.. benim gerçekten terapiyeiihtiyacım var onu fark ediyorum çünkü en ufak bisey de bile tahammül edemiyorum kiziyorum anında o an aklıma geliyor bukadar kizacak bisey yoktu diyorum ama is işten geçmiş oluyor sonra ozur diliyorum bazen.. pişman oluyorum hatta kahroluyorum ama bir türlü kendimi yenemiyorumm keske adem beyle bi an once gorusme imkanim olsa ...

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249
    Hatta çocuklara kızmak bagirmam esimle aramda problem olmaya başladı eşim çok bağırıyorsun sürekli kiziyorsun diyor elimde değil bana yardımcı ol diyorum yardım alayim oda uzman yardımına ihtiyacım yok diyor çok basedemediginde bir tane vur ozaman bidaha yapmaz diyor aslında kendisi de çocuklarını döven bir baba değil ama oda kızar çoğu zaman napcami şaşırdım konuyu uzattim ama kusura bakmatin

Kıdemli Üye
    Beğendikleri
    1.004
    Beğenileri
    1.949
    Alıntı şifa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta çocuklara kızmak bagirmam esimle aramda problem olmaya başladı eşim çok bağırıyorsun sürekli kiziyorsun diyor elimde değil bana yardımcı ol diyorum yardım alayim oda uzman yardımına ihtiyacım yok diyor çok basedemediginde bir tane vur ozaman bidaha yapmaz diyor aslında kendisi de çocuklarını döven bir baba değil ama oda kızar çoğu zaman napcami şaşırdım konuyu uzattim ama kusura bakmatin

Umarim terapi alma sansiniz olur da halledebilirsiniz. Umutsuzluğa kapilmayin. Insan ustedigi surece herseye cozum bulabilir diye dusunuyorum. Uc cocuk buyuk zenginlik aslinda. Biraz boyle dusunmeye calismak lazim sanirim. Ve bizim cocuklugumuzdan getirdigimiz yukleri tasimak icin cok kucukler, cok savunmasizlar. Cocuk insani gercekten iyi eder, kendinizi birakabilseniz onlarla cocuk olabilseniz terapiye bile ihtiyac kalmaz belki de. 6 aylik bir bebegim var. Kucakta ev icinde tur atmaktan cok keyif aliyor. Bugun kayinvalidem bebek uyurken heeerr isi hallettigim halde sallamasina musait etmeyip alip kucagimda gezdiriyorum diye soyle dedi, biz bes cocuk buyuttuk sallamayip boyle kucagimizda gezdirseydik isimizi kim yapacakti.. Soyle bir dusunsene anne dedim, yaptigin islerin zil duzen tuttugun evin hangisi kaldi simdi? Hic dusunmuyor musun keske cocuklarimla ilgilenseydim de evin isi de biraz aksayiverseydi, diye. Herseye cevabi hazir kadin boylece kalakaldi. Yillar yillar sonra oylece kalakalmamak icin elimiz bagrimizda bugunlerin tadini cikarmaya bakmak lazim.
    elif0210 Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249
    Umarim başarılı olabilirim inanin okadar Çok istiyorum ki hiç kimseyi nedediklerini duymadan sakin huzurlu sadece çocuklarıyla ilgilenip onlari mutlu etmeyi ve onların ruhlarinida kendim gibi daraltmadan geniş geniş özgürce büyümelerini okadar çok istiyorum ki bunu anlatamam.. büyük kızım okula başladı içime kor düştü sanki çünkü onu küçükler olduktan sonra ona okadar büyük bi yük yuklemesim ki hep baskilamisim halbuki okadar hassas ve duygusal bi çocuk ki biraz daha ilgilenebilsem duygusal açıdan biraz daha kizmadan yaklasabilsem lokum gibi olacak ama ben bi kendimi yenemiyorumm.. ama kararliyim basaramasam bile deniycem ugrasacam yapmak için elimden geldiği kadar yenmeye caliscam
    huzurvermeyolunda,Sabah Bunu beğendi

Üye
    Beğendikleri
    789
    Beğenileri
    249
    Bu arada çok teşekkür ediyorum size elif hanım sizin söyledikleriniz cesaret veriyor umut oluyor bana.. gercekten sagolunn
    Sabah Bunu beğendi