Merhaba 4 aylık oğlum var ve uykusu çok olduğu halde uykuya direniyor. Uyumayınca da sürekli huzursuzlanıp ağlıyor. Gün içinde de hep sinirli bir bebek ağlamaları bağırır şekilde bu son 1 aydır böyle. Ondan önce çok neşeli bir bebekti. Bu son ayda bir hafta yatılı misafirimiz vardı ve 1.5 yaşında oğlu vardı. Misafirin oğlu sürekli bağırıyordu bu yüzden de benim bebeğim korkuyordu uyuyamıyordu bu defa ağlama krizleri geçiriyordu. Daha sonra da sünnet yaptırdık. Lokal anesteji olduğu ve ameliyathanede biz yanında olamadığımız için çıktığında çok korkmuştu. Ağlamalarının bağırır tarzda olması sürekli huzursuz bir halde olması uykuya direnmesi bu yaşananlarla alakalı olabilir mi ve bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim . Bebeğim uykuya direndiğinde onu nasil uyutabilirim yada uyutmamam gerekiyorsa huzurlu olmasını nasil sağlayabilirim çünkü uyutamadığımda hep huzursuz durumda oluyor bir de bu durumu güvenle bağlanma gerçekleşmiyor sinyalleri olarak mı algılamalıyım. Bu arada ihtiyaçlarını elimden geldiğince vaktinde karşılamaya çalışıyorum birlikte uyuyoruz zaten yanında yatmazsam kalktığım anda uyanıp ağlamaya başlıyor hem gecede hem de gündüzde bu şekilde. Cevaplarsanız çok sevinirim çünkü ne yapacağımı bilmiyorum kendimi yetersiz hissediyorum ve oğlumun eski neşesi olmadığı için çok üzgünüm.