merhaba, sitenize yeni üye oldum. içeriklerini henüz inceleyemeden kendi durumum hakkında yazıyorum
oğlum 4 yaşında anaokuluna bu yıl başladık. ilk 3 hafta okula cok istekli gitti. 4. hafta biraz rahatsızdı okula götürdüm , okulda biraz kalınca ağlamaya başlamış, öğretmenine klima rahatsız etti demiş, gidip aldık biz de. bu olaydan 5 gün sonra pazartesi okula gitmek istemediğini ,boya yapmayacağını, okulu sevmediğini anlattı. çok çok çok ağladı,bir türlü ikna edemedik. pazartesi okula gönderemedik. salı günü ikna ettik, annesi ve babası olarak beraber okula götürdük. okulun girişine kadar herşey yolundaydı, ayakkabılarını değiştirmeye başladığımda, içeri girmeyeceğim diye ağlamaya başladı, ağlaması giderek şiddetle arttı ve okulu inlettik resmen. kucağıma alıp bahçeye cıkardım, ikna etmeye çalıştıysamda olmadı. bu arada girişte icerde öğretmenini gördük, öğretmenini duyunca daha çok ağladı. annesi içeri öğretmeniyle konuşmak için gitmek istediğinde engel olmaya çalıştı..annenin ısrarıyla bina girişindeki öğretmeninin yanına ağlayarak da olsa gittiler. bizimki öğretmeni görünce ağlamasını artırarrak anneye sarıldı,annenin kucağına gitmek istedi. bu durmları görünce be: ''gel buraya,dışarı cık, eve gidelim ''dedim yüksek sesle tabi. çok üzüldüm çünkü. çocukla ben arabaya gittik,halaa ağlıyor korkuyordu. annesi öğretmeniyle konuşmuş:
öğretmeni: son zamanlarda, etkinliklere katılmak istemiyor, kendi haline oyuncaklarla oynamak istiyor ben de etkinliklere katılması gerektiğini söylediğim de ağlamıştı demiş.
evde de boyamaları mızmızlanarak yapıyordu zaten.
bugün de eve götürdük.
anne ve ben napacaz bilemiyoruz.
kafamda; aceba öğretmeninden mi korkuyor sorusu şiddetle dolaşıyor. öğretmenini de tanıyorum. benim okulda çalışmıştı. diğer çocukların da bir sıkıntısı olmadığını biliyorum. watsap grubumuz var ordan yazışıyoruz velilerle.
napacaz biz şimdi. çocuğa da kızdık haliyle