Merhaba sevgili çocuk dostları
22 nisan doğumlu kızım 2 gün sonra 21 aylık oluyor.Sütten kesme sürecimiz yaklaştı artık.Ve bu arada benim kafam biraz karıştı doğrusu.Şöyleki kızım 24 aylıkken sütten kesmeye başlamayı düşünüyorum.Fakat o zaman 2 hafta sonra ramazanı şerif ayı geliyor.Kızım emmeye çok düşkün.Şuanda bile geceleri uykusu çok bölünüyor bu yüzden.Ramazanı şerif ayında oruçla beraber bunu kaldırabileceğimi pek düşünmüyorum.Ramazandan sonra keseyim desem 25 ayını geçmiş oluyor.O zamanda geç mi kalırım acaba diyorum.Forumu takip etmeye çalışıyorum.Ve okuduğum kadarıyla 3-4 ayda ancak tamamen sütten kesme gerçekleşiyor galiba.Ramazandan sonra başlasam ve 3 ay sürdüğünü farz etsem eylül ayında bitiyor.Bu sefer tuvalet eğitimi sıkıntıya girer mi acaba.Hani ikisinin arasında da 6 hafta olması gerekiyor ya.Tuvalet eğitiminin de yazın olması gerekiyor.Öte yandan şuanda hâlâ emme refleksi bitmemişken kesmek de doğru gelmiyor.Ama ramazan ayında bitmiş olması için yavaş yavaş başlamam gerekiyor galiba.Kafamda deli sorular Sizlerin yardımınıza ihtiyacım var tecrübeli anneler..