2 aylık, 3 aylık bebek ne kadar emer

cml

New member
2 aylık, 3 aylık bebek ne kadar emer , doğumdan itibaren bebek emmeye devam eder bazı annelerin sütü gelmeyebiliyor ,inşallah sütü herkesin gelirde bebek mamasına ihtiyaç kalmaz. 2 aylık bebek ne kadar süreyle emmek ister. 2 aylık bebeğin beslenme emme isteğini vakit olarak nasıl ayarlayabiliriz sevgili forum arkadaşlar 2 aylık bebeği olupta bu konuda nasıl bir yol aldığını bize yardımcı olabilir mi? 2 aylık bebek ağlayarak mı aç olduğunu anlarız yoksa 1 saatte bir mi yoksa 2 3 saatte bir mi olmalı?
 

Umutluana

New member
merhaba bebek ac oldugunda mizirdanir sesler cikarir kucaginiza aldiginizda gogusunuze dogru agzini uzatir.gec cvp verilirse de aglar. dogrusu mamayla beslemediyim icin o saatle mi ayarlaniyor bilmiyorum.soylediyim anne sutuyle beslenen bebekler icin istediyi zaman verilir cunki sadece aclik icin istemez.
 

Umutluana

New member
bir soyle bir sey var 2-3 aylik bebek nasil aglarsa gazi var, nasil alarsa acikmis bunu genelde anne anliyor. beslenme araligi da kendiliyinden bir duzene girmis oluyor. mesela bazi bebekler gece hala 2-3 kez kalkarken bazi bebekler 4-5 saat uyur devamli. bebek kendisi yonlendiriyor yani :)
 

Mehmetzhr

New member
ilk bebeğimde bende sizin gibi ayarlıyordum şuan 2. Bebeğim bir buçuk aylık istediği Zaman emzirin eğer memeyi verdiğiniz halde ayaklarını çekerek ağlamaya devam ediyorsa gazı var ayaklarını çekmiyor emiyor fakat hala ağlıyorsa göğüste süt yok olabilir ona ağlıyabilir
 
Üst