2 yasinda oglum her gece aglayarak uyaniyor

Ucerkek1anne

New member
2 yasindaki oglum her gece uyaniyor ve sebepsiz yere agliyor butun isteklerini yapiyorum tuvalete goturuyorum su veriyorum aciktigini hissedip yemek yedirmeye calsiyorum fakat hic biri de fayda etmiyor muhakka her gece uyaniyor hic deliksiz uykusu yok maalesef birde hala konusamiyor ona nasil davranicagimi bilemiyorum 9 aylikta bir kardesi var. Ama benim cocugum her zaman huysuz dy kardesiyle bi alakasi oldugunu zannetmiyorum

Merhaba
Oğlunuz nerede uyuyor acaba? Güvenli bağlanma sürecinde olduğu için şu an sizinle aynı odada ama farklı yatakta uyuması gereken dönemde. Bu yaşlardaki çocukların ihtiyaçları olan en temel duygu güven duygusudur yani kendisini emniyette hissetmeye ihtiyacı vardır.
Bu duyguyu tam hissedemeyen çocuklarda gece ağlamalarını daha sık görebiliyoruz. Eğer Adem Güneş hocamızın Güvenli Bağlanma kitabını okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim. Çünkü 2 yaşındaki oğlunuzla güvenli bağlanma sürecinizin tamamlanmadan yeni bir bebeğiniz olmuş.Yani oğlunuz için "hep huysuzdu" dediğiniz şey aslında oğlunuzla tam kuramadığınız güvenli bağlanmanın yansımaları olabilir.