Hamilelikte erkek bebek belirtisi ne zaman belli olur?

Betül

New member
Merhaba erkek bebek veya kız bebek ile ilgili hamilelikte erkek bebek belirtisi ne zaman belli olur? Arkadaşlar rabbim herkese hayırlı evlatlar nasip etsin size sormak istediğim bir konu var. Erkek bebek belirtisi ile Kız bebek belirtileri farklı mıdır? Sizler bu farkı nasıl yaşadınız neler gördünüz neler hissettiniz.

Erkek bebek sahibi annelerinin benimde bildiğim kadarıyla karınları sivri öne doğru gidiyor bir çok annede bunu gördüm. Kız bebekleri daha yuvarlak oluyor.

Betül

New member
Erkek bebek belirtileri nelerdir ? soruyu tam soramamış olabilirim arkadaşlar, kız bebekleri nasıl davranır erkek bebekleri nasıl davranır ilk 3. ayda bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Duygumetee

New member
Erkek bebek belirtileri nelerdir ? soruyu tam soramamış olabilirim arkadaşlar, kız bebekleri nasıl davranır erkek bebekleri nasıl davranır ilk 3. ayda bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.
Benim 1 oğlum var 11 haftalık iken doktorum erkeğe benziyor dedi 14. haftada kesinleşmişti.
Ayrıca benim de karnım sivriydi dediğiniz gibi fakat bu yapısal da olabiliyormuş.

Duygumetee

New member
Anladım cevabınız için teşekkür ederim kaç aylıkken mesela 2 aylık 3 aylık iken mi ? Erkek bebek belirtisi olanlar bunu hissedenler bilgi verirlerse sevinirim , ayrıca kız belirtilerinide merak ediyorum.
hayır ilk hissetmem 16. haftada olmuştu. eşim de 20 haftalıkken hissetmişti ama bazen daha geç olabiliyormuş

Son düzenleme:

Deryarjen

New member
benim 24 günlük erkek bir bebeğim var bildiğim kadarıyla erkek bebeklerin hamileliği çok rahat geçiyor şahsen benimde rahat bir hamileliğim oldu hiç kusma ya da mide bulantı sorunum olmadı sadece son haftalarda bel ağrım vardı o da normaldi çünkü doğum yapmama 10 gün kalmıştı ama şu bir gerçek her hamilelik farklı oluyor kimisi kız çocuk taşımasına rağmen mide bulantısı yaşamıyor tamamen şans ☺

baharibeklerken

New member
Bende erkek annesiyim. Dr Aidin Salih erkek bebeğin başı solda ayakları sagda kızda tam tersi baş sağda olur diyor. Dolayısıyla erkekte hareket sagda , kizda solda hissediliyor. Fakat bu genellikle böyle ise bile annenin durumu etkileyebilir. Annenin hangi organı hasta ise bebek başını ordan uzak tutar diyor. Bunu kendinden tecrübe edebilir herkes.
Mide bulantısının cinsiyetle ilgili olduğunu sanmıyorum. Bunun da anne vücudunda toksik madde birikintisi ile ilgili olduğu belirtiliyor. Nitekim ben bulantı yaşadım. Iki kuzenimde yemek yiyemeyecek derecede yaşadı erkek bebege hamile iken. Bir akrabam da uc hamileliginde erkek oldugu halde sonuncu da yaşadı. Diğerleri böyle olmamıştı diye sasirmisti hattâ. Benim kanaatim yıllar geçtikçe deterjan kimyasal ilaç katkılı yiyecek derken vücutta toksik madde birikimi artıyor. Bulantı bundan.
Tanıştığım bir bayan bele bakarak ilk aylarda dogru tahmin ettiğini söylemişti. Kız ise bel genişliyor erkek ise olduğu gibi kalıyormus.
bende de bu anlattıklarıma uygun idi, hareket sağda bas solda, bel ince, karnın öne sivri olması da yaşadım.
Bu genel ifadelerin yüzde kaç doğruluk payı var, en iyi cevabı bol bol hamile ve bebek gören sağlık çalışanları verir sanırım ;)

Son düzenleme: