Herkes beni sevsin düşüncesi

sekerparem

New member
merhabalar,
son zamanlarda dikkat çeken bir davranışımız oldu.ilk bunu teyzesine karşı yaptı.bişiler anlattı zoraki güldü çok komik değil mi diyerek gülmeye devam etti.
şimdi okulda arkadaşlarına da yapıyormuş kendisi anlatıyor.ben komik bir çocuğum şaka yapmayı seviyorum diyormuş.dün akşam yine anlattı okulda kalemleri havaya atmış düşer gibi yapmış arkadaşları ona gülmüş.şaşkın şaşkın dinledim evde bunları yapmıyor.arkadaşlarımın bana gülmesi benim hoşuma gitmezdi annecim dedim.gülünce beni seviyolar dedi.seni sevmeleri için mi güldürmek istiyosun dedim evet herkes beni sevmiyor dedi.bi kız arkadaşı varmış.sadece kızları seviyormuş.okula kraker getirmiş sadece sevdiği arkadaşlarına vermiş sevmediklerine vermemiş.bende kraker götürmek istiyorum demişti.ozaman bu olayı anlatmamıştı.krakeri yemeyip okulda bütün arkadaşlarına dağıtmış.o kız gelip sadece sevdiğin arkadaşlarına mı vereceksin demiş.hayır herkese vereceğim demiş.anne herkes benimle arkadaş oldu bir çubuk verdim diye arkadaş mı olunur dedi.bu aralar babayla da sıkıntımız yok.artık eşimde eskiye göre daha ılımlı yaklaşıyor.oğlumun sevgi arayışımı bu acaba.hani herkes beni sevsin derken anne baba olarak bizim sevgimizi hissettiremedik mi.dünden beri aklıma takıldı.herşey yoluna giriyor derken bu birşeylerin belirtisimi?
 
Kızınız kaç yasindaydi?
Ilkokula gidiyorsa bu bahsettiğiniz durum sonnn derece normal. Ilkokulda başlıyorlar gruplasmaya, arkadaş seciciligine. Bence anlattiklarina hemen tepki verip doğru ya da yanlış oldugu dönütünü vermeyin. Sadece dinleyin. Hmm diye dinlediginizi belirtebilirsiniz en fazla. Eğer sizce duruma müdahale edilmesi gereken bir konu varsa bunu başka zaman ve sizin de başınıza eskiden böyle bir olay geldiğini söyleyerek anlatmaya çalışın, yani ona ne yapması gerektigini anlatmamaya çalışın. Fazla mudahele etmeniz ve yanlışlarını söylemeniz onun size artik bişey anlatmamasina sebep olabilir.
Bir diger konu komik olarak arkadaş çekmeyi muhtemeldir ki birinden gözlemlemis olabilir. Büyük ihtimalle bir arkadasidir bu. Çünkü bu yaş grupları artık arkadaş etkisinde çok kalmaya baslar.
 
Son düzenleme:

sekerparem

New member
Kızınız kaç yasindaydi?
Ilkokula gidiyorsa bu bahsettiğiniz durum sonnn derece normal. Ilkokulda başlıyorlar gruplasmaya, arkadaş seciciligine. Bence anlattiklarina hemen tepki verip doğru ya da yanlış oldugu dönütünü vermeyin. Sadece dinleyin. Hmm diye dinlediginizi belirtebilirsiniz en fazla. Eğer sizce duruma müdahale edilmesi gereken bir konu varsa bunu başka zaman ve kendi başınıza eskiden böyle bir olay geldiğini söyleyerek anlatmaya çalışın, yani ona ne yapması gerektigini anlatmamaya çalışın. Fazla mudahele etmeniz ve yanlışlarını söylemeniz onun size artik bişey anlatmamasina sebep olabilir.
Bir diger konu komik olarak arkadaş çekmeyi muhtemeldirmi birinden gözlemlemis olabilir. Büyük ihtimalle bir arkadasidir bu. Çünkü bu yaş grupları artık arkadaş etkisinde çok kalmaya baslar.

oğlum 3 ay sonra 6 yaşında olacak.anaokuluna gidiyor.seneye ilkokula başlayacağız kısmetse.herkes birbirini sevemeyebilir dedim.yani aslında çok sevgi dolu bir çocuktur.
bütün herkesin sevmesini beklemesi evet normal gibi.ama dikkat çekmeye çalışıyor gibi geldi bana.bilemedim.eskiden babamız sertti biraz.hani bağırıp kızarak yapardı herşeyi.son dönemde öyle olmadı.babayla ilişkileri baya iyi derecede.oynadıkları oyunlar bile değişti.komiklik yaparak sevgi neden bekler o kısımda takıldım.
 

sekerparem

New member
Ek olarak okulda arkadaslari ismini tam soyleyemediginde diger arkadaslari gulunce uzulmus.kendisi komiklik saka yapip gulduklerinde sorun yok.sanirim arkadaslari budurumu her hareketine gulme olarak algiladi ki isim bile gulmek icin sebep gibi gorunuyor.
 
Üst