Pişmanlık

Sümeyra güzel

New member
Oglum 22aylık, döneminin getirdigi haliyle huysuz, ve ben şu an cok buhranlı bir dönem geçiriyorum. Ne kadar ruh halimi yansıtmak istemesem de inatlasmalarına aglamalarına dayanamıyorm.bugün sabredemeyip haddinden fazla bagırdım ve hatta bacaklarına vurdum. Öyle pişmanım ki. Korktu ve cok agladı yine de kucagıma gelip uyudu.. Cok agladım sonrasında ve içim içimi yiyor, lütfen bana tavsiyelerde bulunur musunz? Annemin evindeym eşimle elimizde olmayan nedenlerle ayrı düstük. O tekrar işini kurmaya calısırken ben ailemin yanındaym. Yani içinde bulundugum hal beni ister istemez cok üzüyor. Gözümün nuru oglum için canımı veririm derken onun da ruhunu incitmek beni ne kadar kahrediyor anlatamam.. Ciddi depresyona girecek gibi hissedyrm, siz degerli arkadaslarla paylasıp dertlesmek iyi gelebilir diye düsündüm...

Merhaba [MENTION=4021]Sümeyra güzel[/MENTION],

Sanırım yaşadığınız özel bir durum var. Eşinizden ayrı ve annenizin evindesiniz. Yazdıklarınızdan aslında çocuk ruhunu görebilen anlayabilen bir anne olduğunuzu anlıyorum. Fakat içinde bulunduğunuz durum sizde ruh daraltısı oluşturmuş. Ben size bir şey daha ekleyeyim. Yavrunuz sizin içinde bulunduğunuz ruh daralmasını hissettiği içinde normalden daha fazla huysuzluk yapabilir.
İçinizde bulunduğunuz durum geçici ve bir süreliğine olan bir durum mu? Eğer öyleyse kendinizi kuruyormuşcasına geçiciliği hissetmeye çalışın. Eşinizden alacağınız duygusal destek evet şuan için eksik ama bu bir süreliğine diye kendinize telkinler verin.
Birde sizi asıl daraltan şey nedir? Ailenizin yanında bir süreliğine kalıyor olmak sizi nasıl hissettiriyor ? Yaşadığınız durum değişikliği sizi neden bu kadar etkiledi? Aslında size söylemek istediğim yer şurası, sebeb sizin diğer duygularınız. Bununla ilgili belki bir dost olabilir, belki bir uğraş olabilir, kendinizi bir süreliğine herşey yoluna girene kadar duyguda meşkul etmeniz olacaktır. Durumunuzu anlamlandırın, sonrasında kabullenip ne olduğu ve ne olacağıyla ilgili yerleştirmeler yapın. Dediğiniz gibi yavrunuz zaten en aktif dönemlerini yaşıyor, bu onunla ilgili değil. O zaman patlayacağım yerde o değil.. kendinizi motive edici mutlaka bir yerler yakalayabilirsiniz. En güzel motivasyon vesilesi size tatlı tatlı bakan, size sarılan küçük eller..

Allah yardımcınız olsun..