21 Aylık Kızım Konuşmuyor?

Diloş45

New member
Merhabalar 21 aylik bi kızım var baba, ver, ben diyor köpek ve horoz sesini taklit ediyor bunların dışında başka konuşmuyor.
Soyleneni anliyor bisey soruldugunda yada yapmasi istendiinde yapiyor. Takintili bi hareketi vs yok.Neler yapmamiz gerekiyor.

Belemir

New member
Merhabalar 21 aylik bi kızım var baba, ver, ben diyor köpek ve horoz sesini taklit ediyor bunların dışında başka konuşmuyor.
Soyleneni anliyor bisey soruldugunda yada yapmasi istendiinde yapiyor. Takintili bi hareketi vs yok.Neler yapmamiz gerekiyor.

merhaba, çok büyük değil henüz kızınız,Arşivlerden dinlediğim kadarıyla,Adem hoca dil duyarak öğrenir der. onunla birebir konuşmanız çok etkileyecektir. mesela, altını değiştirirken altını değiştiriyorum, kaşığı tutuyorum, yaptığınız şeyleri konuşarak yapılmasını öneriyor. Benim naçizane önerim şarkı söyleyebilirsiniz bol bol. sevgiler

21 ay konuşma değerlendirmesi için erken. Tv izlemiyor ve siz de onunla bol bol konuşuyorsanız gelişimi ilerleyecektir.

brf

New member
24 aydan sonra çözülmeye başlar çokta hızlı ilerliyorlar bu arada bence endişelenmeyin