4 yasinda oglum takintili

Asilmuhammed

New member
Az önce dolabını beraber düzenleyelim yazlıklar poşete kışlıklar dolaba konulsun güzel eğlenceli yerleştirdik.hadi şimdi bir tane seç geçinelim dedim olmaz giymem dedi ve içeri kaçtı.istedigini sunduğum halde bunu yapıyor.. yani kendi haline bırakınca dahada kotulesuryor sanki herşey 4 yasinda ama 2 senedir var bu konu

Merve1987

New member
Merhaba kac gundur sorunuza cevap bulamadiniz galiba. Insallah ilgili arkadaslar yardimci olurlar. Ben kendi dusuncelerimi paylasayim dedim en azından bir beyin cimnastigi olur sizin için. Bu takinti nasil cozulebilir oglum boyle yapsa ben nasıl davranirdim, nasil cozerdim diye düşündüm aklima birsey gelmedi. Ara ara biz de böyle sorunlar yasadik ama cok kisa sureliydi ve takintili degildik. O yüzden ben giymeme sorununun tek basina bir sorun olmadigini kok problemin baska birsey oldugunu düsündüm. Siz ne dersiniz? Gecen bazen sabrinizin tastigini ve bazen yanlış tepkiler verdiginizi yazmistiniz once kendi davranizlarinizi analiz edip onlara odaklanir mısınız? Belkide o zaman sorun kendiliğinden cozulecektir.

Merve1987

New member
Ayrıca adem bey 4 yasa kadar baglanma gostergesi olarak (kesin olmamakla beraber) giyinme ve yemegi gosteriyor. 4 yaşından sonra yuruyen merdiven ve yuzme testi var. Belki bu acidan da degerlendirebilirsiniz...

Son düzenleme:

Zekiye tuğ

New member
Bunun yaninda konusmasinda,goz temasinda problem yada donen seyleri seyretme, döndürme gibi fark ettiginiz baska seyler varmi.bende uzman değilim fakat bunlarda varsa mutlaka bi uzmana gidin derim.

Asilmuhammed

New member
Yürüyen merdiven yüzme testi nedir acıklarmısınız lütfen teşekkür ederim yorumlariniz için.evet tabiki hatalarım çok oldu zaten bütün sorun tutarsizligimla aniden bağırmakla oldu.ama kısa girdik ve giyinmiyor.ben artık sakın rahat yanında yatıyorum gece sürekli seni seviyorum diyorum.siddet kullanmıyorum.ama kıyafeti giymiyor ve dağıtıyor sınır krizi geçiriyor ajandan sonra yapabileceğim bir yöntem arıyorum kıyafeti için.oglumun konuşması Masallah yetişkinler gibi harika.donen şeylere felan da bakmıyor evde tv çok az kısıtlı açılıyor.dikkat dağınıklığı yok.baska hicbir sorunumuz yok tek sorun kiyafet

S

New member
Yürüyen merdiven yüzme testi nedir acıklarmısınız lütfen teşekkür ederim yorumlariniz için.evet tabiki hatalarım çok oldu zaten bütün sorun tutarsizligimla aniden bağırmakla oldu.ama kısa girdik ve giyinmiyor.ben artık sakın rahat yanında yatıyorum gece sürekli seni seviyorum diyorum.siddet kullanmıyorum.ama kıyafeti giymiyor ve dağıtıyor sınır krizi geçiriyor ajandan sonra yapabileceğim bir yöntem arıyorum kıyafeti için.oglumun konuşması Masallah yetişkinler gibi harika.donen şeylere felan da bakmıyor evde tv çok az kısıtlı açılıyor.dikkat dağınıklığı yok.baska hicbir sorunumuz yok tek sorun kiyafet

Merhaba

Yazinizi ilk okudugumda cocugunuzun size tepkisel oldugunu dusundum bununda sebebi sizin ina olan tutarsiz davranislariniz bana gore.uzman degilim.ama benim basima ayni sey gelse ne yaoardim diye dusundugumde kok probleme inmek gerektigini anladim.cocugunuza bagirmalariniz bi an anlayisli bi an fevri olusunuz bence iletisiminizi etkilemis.bence ilk basta tutarsiz olan davranislarinizi duzeltmeniz gerekiyor.daha sonra kararli olup gerekirse gidilecek yere gitmemekle baslayabilirsiniz.mesela eger kiyafetlerini giymezsen disari cikamayiz deyip gercekten giymezse disari cikmamanizi oneririm.bagirarak degil gayet sakin sozlerinize ve davranislariniza anlam yuklemeden kararli bir durusla basedebilirsiniz bu durumla.daha sonra davranislarinizi yavas yavas degistirmelisiniz ona karsi su zmana kadar yaptiklarinizi birdaha yapmamalisiniz.bu cocuk sonucta bugun seni seviyorum dedim onunla yattim yemegini yedirdimle bir gunde olabilcek bisi degil.sabir isteyen bi durum.kendi kiyaferletlerinizi yazlik kislik seklinde ayarladiginizda oda yaninizda olsun.bak babanin kiyafetlerinide ayarladim senin kiyaferlerini duzenledim gibi gibi.disari cikarken ustune ince birsey giymek istiyorsa yaniniza bi hirka alin usudugunu hissettiginde mutlaka usudum dicektir.ozman giydirebilirsiniz.benim kizim 27 aylik ve kucuk gelen ayakkabilarini surekli getiriyo bana giydir bunu diye.hayir bunlar sana olmuyo dedigimde ikna olmuyo.ama deneyip ayagina girmedigini gorunce sesi cikmiyo.ertesi gun gene getiriyo gene ayni sekilde deniyoruz gene ikna oluyo.ayakkabilari ortadan kaldirdigim zmanda butun evde o ayakkabilari ariyo.kaldirmiyorum oyuzden.her seferinde bikmadan anlatiyorum.kizmadan sakinlikle.bazen disari cikarken hava gunluk guneslikken montunu giymek istiyo malum bu aralae hava sartlaei sikintili bi sicak bi soguk oldugu icin daha henuz yazliklari tam kadiramadim kisliklarida yerlestiremedim.disarda inanin bana hava cok sicakken montla dolasiyo:) sicak mi kizim cikaralim istersen diyorum hayir diyo.cikartmiyo o halde terliyo soguyo hasta olacagini bile bile mudehale etmiyorum.cunki o oyle istiyo.cikarsam cok agliyo.cok sukur hastada olmuyo.anlatmak istedigim cocugunuz baskiyla bu huyundan vazgecmicektir.birakin kendi secimlerini kendi yapsin.sonuclarinada kendi katlansin.birey oldugunu hissetsin.ciplak dolasmak istediginde ise kararli durmalisiniz bu sekilde disari cikamayiz demelisin.ama ince veta kalin giyinecekse birakin o secimleri o yapsin.

Sevgiler

Asilmuhammed

New member
Çok teşekkür ederim.beni baya aydınlattınız harika yorumladınız.gece yatarkende çıplak sadece bâksir.disari okula başladık onun giyinmesini beklersem saatler geçiyor ve geç kalıyoruz çok.umursamiyor.hastaneye girmemeniz gerekiyor.hadi oğlum acelemiz var dediğim halde bekliyor saatlerce kıyafet yüzünden evden çıkmamaya razi.onun için ne yapabilirim.benim zorla göndermekten başka çarem kalmıyor dışarı okula vs alışverişe gidince

S

New member
Çok teşekkür ederim.beni baya aydınlattınız harika yorumladınız.gece yatarkende çıplak sadece bâksir.disari okula başladık onun giyinmesini beklersem saatler geçiyor ve geç kalıyoruz çok.umursamiyor.hastaneye girmemeniz gerekiyor.hadi oğlum acelemiz var dediğim halde bekliyor saatlerce kıyafet yüzünden evden çıkmamaya razi.onun için ne yapabilirim.benim zorla göndermekten başka çarem kalmıyor dışarı okula vs alışverişe gidince
Bana sorarsaniz bir sure bu disari ihtiyaclarinizi erteleyebilirsiniz.okullada cocugunuzun durumu hakkinda konusup okula gitmedigi zmanlar icin ogretmeni bilgilendirirsiniz.hastahane isiniz cok acil degilse cok degil bi iki hafta erteleyin.cocugunuzun uzerine yogunlasin.sabredin.onun bu takintisinun sebebi giydigi kiyafetler degil sizin davranislariniz.kimisi tirnak yer kimisi yemek yemez kimi cocukta parmak emerek tepkisellestigini belli eder onemli olan bunun farkina varip durumu duzeltmek.bebeginizle olan iletisiminize buyuk cocugunuzuda dahil edin.hep beraber guzel iki hafta gecirin mesela baksirla dolassin ustune bide atlet giydirin.tamamdir demmekki usumuyo.benim esim usudugunde kombiyi yuksek seviyelerde yakar.ve cocuklaein ustunu habire kontrol etmemi soyler.halbuki cocuklar bunaliyo.sicagi sevmiyolar.ne yazin ne kisin kar soguklarinda bile oglum corap giymez.giydigi an terlemeye basliyo.sicaktan nefret ediyor.bende hic israr etmem giysin diye.incecik coraplardan alirim onlari giyer.onlari bile eve gelir gelmez cikarir.cocugunuzu anlamakla baslayin emin olun gerisi gekecektir.sakin oldugunuzda ve bunu surekliligi geldigi takdirde cocugunuzun nasil degistigini farkedeceksiniz.

Surekli didismek bagris cagris olmasinimi tercih edersiniz yoksa iki hafta herseyi erteleyip iki hafta sonra herseyin normale donmesinimi? Secim sizin.bu arada iki hafta ben kendimce soyledim yani bunu 3 haftada yapabilirsiniz.bilimsel bi kaynak yada kaniti yok.sadece zamana yayarak harikalar yaratacaginizdan eminim:)

Kolayliklar diliyorum