6 yaş oğlum okulda özel bölgesini göstermiş

suhande

Member
oğlum 6 yaşında anaokulunda öğretmeni dedi ki 2 kere özel bölgesini göstermiş. bana kendisi başka bir çocuğun gösterdiğini anlatmıştı. biz de bunun yanlış olduğunu bunların özel bölge olduğunu, kimseye gösterilmez elletilmez vs vs anlattık. başka bir çocuk da annesine hem onun hem de oğlumun gösterdiğini söylemiş. bugün de öğretmen söyledi. ben ara ara sordum, o gösterdi sen de gösterdin mi diye. her defasında hayır dedi. evde 3 yaşında kızkardeşi var giyinirken kapıyı kapatır, tuvalette vs birbirlerini görmezler küçüğün altını değiştirirken büyük girmez falan filan. tuvalete giderken gelmeyin diye seslenir. okulda niye bunu yaptı hiç anlamıyorum. ve de niye bize yapmadım diyor. yalan söylemenin çok yanlış olduğunu, her zaman doğruyu söylememiz gerektiğini de konuşuyoruz ara ara... ama bazen de 'siz kızarsınız diye söylemedim' demesi var. her zaman sakin olmayabiliyoruz, yorgun canımız sıkkın sabırsız olabiliyoruz. ama bu hiç istemediğim bir şey, yani kızarım diye saklaması yalan söylemesi en büyük kabus. daha önemli şeyleri Allah korusun söylemezse diye korkuyorum....
ne yapmamı önerirsiniz? teşekkürler herkese şimdiden...