Babanın etkisizliği

Üsküdar

New member
Selamlar.Oglum 8 yaşında ve annesi olarak ben özellikle de Adem Hocamızla tanıştığım günden beri elimden geleni yapıyorum.Hatali yaklaşımlarımı düzeltmeye başladım diyebilirim.Fakat babamız bu konuda çok duyarsız.Her akşam elinde telefon oyun oynuyor , telefondan daralirsa televizyon izliyor.Oglum resmen kendisiyle oyun oynaması için babasından randevu alacak o seviyedeyiz yani.Cok üzülüyorum.Eşimin bu yönünün düzeleceğine inancım kalmadı artık.Onun adına yapılması gereken pedagojik yaklaşımları ben üstlensem olur mu.Nasil olur. Uygun mudur..Lutfen bana bir yol gösterin.

Beyazgül

New member
Selamlar.Oglum 8 yaşında ve annesi olarak ben özellikle de Adem Hocamızla tanıştığım günden beri elimden geleni yapıyorum.Hatali yaklaşımlarımı düzeltmeye başladım diyebilirim.Fakat babamız bu konuda çok duyarsız.Her akşam elinde telefon oyun oynuyor , telefondan daralirsa televizyon izliyor.Oglum resmen kendisiyle oyun oynaması için babasından randevu alacak o seviyedeyiz yani.Cok üzülüyorum.Eşimin bu yönünün düzeleceğine inancım kalmadı artık.Onun adına yapılması gereken pedagojik yaklaşımları ben üstlensem olur mu.Nasil olur. Uygun mudur..Lutfen bana bir yol gösterin.

Selamlar, bir konuşmasında adem hocamızın bunun doğru olmadığını dediğini hatırlıyorum ama bilgisi olan arkadaşlar size daha net cevap verecektir yazmak istedim çünkü bu zamanın hastalığı bu sanki benim eşimde de aynı sıkıntı var telefon sürekli elinde uyanır uyanmaz alır gece uyuyuncaya kadar bu nasıl bir bağımlılık anlamadım ben üstüne gittikçe sadece tepki alıyorum nazikçe bırakır mısın dememe rağmen... Allah sabır versin inşallah işimiz gerçekten zor

Üsküdar

New member
Selamlar, bir konuşmasında adem hocamızın bunun doğru olmadığını dediğini hatırlıyorum ama bilgisi olan arkadaşlar size daha net cevap verecektir yazmak istedim çünkü bu zamanın hastalığı bu sanki benim eşimde de aynı sıkıntı var telefon sürekli elinde uyanır uyanmaz alır gece uyuyuncaya kadar bu nasıl bir bağımlılık anlamadım ben üstüne gittikçe sadece tepki alıyorum nazikçe bırakır mısın dememe rağmen... Allah sabır versin inşallah işimiz gerçekten zor

Amin arkadaşım.. Bize ve bizim gibi olanların payına umutsuzluk mu düşüyor birileri yol gösterse keşke.

sekerparem

New member
Eslerimizi cocuk buyutur gibi buyutursek eger sorun cozulebilir demislerdi.benim esimde televizyon izlemez sarji bitene kadar telefon sarj bitince bilgisayardaydi.telefondan bgisayardan daha cazip gelecek seyler yapmaliydim.bizimle ilgilen oyna dedikce daha cok kaciyordu.cay partileri kahve sohbetleri yapmaya basladik once.sonra oglumla sakalar yapmaya basladik.ilk baslarda hayir i cok duuyduk.masaj yaptik oglumla beraber gidikladik.degisik babamizinda dikkatini cekecek oyunlar hazirladik.bir haftadir dogru duzgun elinde telefon yok.bilgisayarda degil.bizimle oynuyor sohbet ediyoruz.uyumaya yakin biraz oyun oynuyor oda uyuyor.yavas yavas dikkatini cekmeye calisin.birazda ego lariyla oynayin.ise yariyor.

Üsküdar

New member
Eslerimizi cocuk buyutur gibi buyutursek eger sorun cozulebilir demislerdi.benim esimde televizyon izlemez sarji bitene kadar telefon sarj bitince bilgisayardaydi.telefondan bgisayardan daha cazip gelecek seyler yapmaliydim.bizimle ilgilen oyna dedikce daha cok kaciyordu.cay partileri kahve sohbetleri yapmaya basladik once.sonra oglumla sakalar yapmaya basladik.ilk baslarda hayir i cok duuyduk.masaj yaptik oglumla beraber gidikladik.degisik babamizinda dikkatini cekecek oyunlar hazirladik.bir haftadir dogru duzgun elinde telefon yok.bilgisayarda degil.bizimle oynuyor sohbet ediyoruz.uyumaya yakin biraz oyun oynuyor oda uyuyor.yavas yavas dikkatini cekmeye calisin.birazda ego lariyla oynayin.ise yariyor.

Öneriler için teşekkür ederim Şekerparem elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım.

Beyazgül

New member
Amin arkadaşım.. Bize ve bizim gibi olanların payına umutsuzluk mu düşüyor birileri yol gösterse keşke.

Yoook arkadaşım olur mu öyle şey Müslüman ümitsiz olmaz belki işimiz zor yolumuz zahmetli.. Zaten fıtrat olarak da kadının göğüs kafesi erkeğinkine göre 1,5 kat daha geniş bu ne anlama geliyor biliyor musun kadınların neden daha çok dert çekebildiği ve zordan kaçmadıkları anlamına geliyor..bende nasıl düzelteceğimi henüz bilmiyorum şekerparemin dediklerinw katılıyorum bizde bazen işe yarıyor bazen yaramıyor ;-)

Üsküdar

New member
Yoook arkadaşım olur mu öyle şey Müslüman ümitsiz olmaz belki işimiz zor yolumuz zahmetli.. Zaten fıtrat olarak da kadının göğüs kafesi erkeğinkine göre 1,5 kat daha geniş bu ne anlama geliyor biliyor musun kadınların neden daha çok dert çekebildiği ve zordan kaçmadıkları anlamına geliyor..bende nasıl düzelteceğimi henüz bilmiyorum şekerparemin dediklerinw katılıyorum bizde bazen işe yarıyor bazen yaramıyor ;-)

Arkadaşım teşekkür ederim..

sekerparem

New member

Pes etmeyin basta bazen etki ediyor zamanla ise yaramaya basliyor.

Üsküdar

New member
Esinizim bir şahin gibi uzerinize kol kanat germesinin tek yolu onun cocuk ruhunu uyandirmak diyor Adem bey. Denedim gercekten ise yariyor. Suclamak yok ovgu var takdir var sevgi var annesinin gostermedigi sevgiyi saygiyi hurmeti benden gordukce uzaklasiyor esim tvden internetten. Eve dahaa bir sevincle coskuyla giriyor denedim sizde yapin kendiniz yavrulariniz ve yuvaniz icin. Yuvayi disi kus yapar dedikleri seyi Adem bey ogretti bana. Telegram varmi telefonunuzda yoksa hemen indirin bu aralar hep evlilikle ilgili ses dosyalari gonderiliyor.

Deneyeceğim kesinlikle çok teşekkür ederim arkadaşım..

Üsküdar

New member
Rica ederimmm :) pes etmeyin her yoruldugunuzda guzel telkinler yapin kendinize uzun vadede kazanan biz olucaz yine... dilerim kolaylassin zorlasmasin.
Bu hepimizin icin yeni bir ogreti aslinda ozumuzde olan ama sonradan televizyonla yozlasan unutulan gercek halimiz.
Evlilik kurumu hakettigi degeri Anadolu pedagosiyle bulacak. Bu guzelligin mimari biz olucaz. Bakmiycaz milletin evliliklerine bakmiycaz tvdeki sahte birlikteliklere. Esimiz bizde biz esimizde dinlenicez ve yavrularimiz kendi cocukluk sirrini ortaya cikaricak.

Inşallah arkadaşım inşallah.Ne güzel motive ettiniz beni güç aldım sizden tekrar teşekkür ederim.

Telegram nedir acaba ???

Telegram, Vatsap benzeri bir uygulama. Anadolu Pedagojisi açısından önemi oradan Adem Güneş'in programlarından kesitlerin düzenli olarak konu konu paylaşılıyor olması. Programı indirip kaydolduktan sonra 'pedagoji okulu yönlendirme' sayfasını aratip buluyorsunuz,oradaki yönergelere göre Pedagoji Okulu sayfasına katıldıktan sonra düzenli olarak programları dinlemek kalıyor size.. Ve adım adım doğru,insanî bilgiye ulaşıp yavaş yavaş tamir olmak, tamir etmek zarara ugrattiklarimizi..

Üsküdar

New member
[MENTION=1877]Üsküdar[/MENTION] arkadasim gelismeler varmi anlatirmisiniz biraz cok onemli bir konu acmissiniz...

Mehpare arkadasım gelişmeler var ve olumlu yönde bu yüzden cok mutluyum.Öncelike benim yaklaşım tarzım oğlumu olumlu yönde değiştirdi.Eskiden oğlumu anlamayan bir anneymişim sabırsızmışım.Oğlumun bu değişimi beni etkilediği gibi babamızı da etkiledi.Örneğin şu anda babasıyla proje yapıyorlar ki bir zamanlar bu bizim için hayaldi.Eşimi oğlum istekleriyle bir şekilde duyarsızlığından uzaklaştırıyor ve hatta oğlum babasını uyarıyor eline telefon vb aldığında diyebilirim.Arkadaşım ben şunu anladım aile de bir kişi bile olumlu değişim gösterirse ve bu konuda kararlı giderse herkes olumlu değişmeler gösteriyormuş.Yolumuza rehber olan Adem Hocamızdan ve burdaki herkesten yani sizlerden Allah razı olsun.Doğru yoldayız ve güzel olan bir hayatın içindeyiz.Bence.

Mona roza

New member

Selamlarr umidimi kaybetmeden devam ediyoru. Bu konu da ne yaptıysam ise yaramıyor destek almama rağmen eşten eşe degisiyor

Beyazgül

New member
Selamlarr umidimi kaybetmeden devam ediyoru. Bu konu da ne yaptıysam ise yaramıyor destek almama rağmen eşten eşe degisiyor

Ya elbette ki öyle fark etmez mi hiç.. Ama işte bizde burada naçizane bildiklerimizi paylaşıp belki bir faydamız dokunur birbirimize düşüncesindeyiz.. Benim de tıkandığım veya aşamadığım çok şey oluyor ama sabırlı olup yine denemeye devam ediyorum.. İnşallah size de hayırlı bir kapı açılır.

Pınar Güzel

New member
Ne zaman canım sıkılsa bir şeye burayı kurcaladığımda kendi sorunumla ilgili bir şeyler buluyorum ya o zaman sakinleşiyorum ve rahatlıyorum. Ben kendimi onarmaya çalışıyorum. Sinirlerimi kontrol etmeye. Ben dingin olunca hayat çok güzel geliyor bana eşime ve kızıma.bazı zamanlar kendimi kontrol edemiyorum barut gibi oluyorum ve her yere bulaşıyorum ama çok şükür ki burası var zor olacak benim kendimi onarmam ama pes etmek yok :) Allah hepimize başta sabır güç versin..

Nazan H.

New member

Peki bu durumu nasıl aştınız bnm eşimde pc basndan kalkmıyor diyebilirm