Baglanma da sorun olabilir mi?

Fatımaeslem

New member
Hayirli geceler,
10 aylik kizim var evde oldugumuzda hep emerek uyur hic kendiliginden uyumaz ama bu don zamanlarda hem araba da hemde cocuk arabasinda uyumaya basladi bana ihtiyaci olmadan.. evde yinede benimle uyuyor yatakdan bile cikamiyorum ama aklima takilan iste acaba baglanmamizda bir sorun var mi? Kizimla hep ben ilgileniyorum calismiyorum da..

Hayirli geceler,
10 aylik kizim var evde oldugumuzda hep emerek uyur hic kendiliginden uyumaz ama bu don zamanlarda hem araba da hemde cocuk arabasinda uyumaya basladi bana ihtiyaci olmadan.. evde yinede benimle uyuyor yatakdan bile cikamiyorum ama aklima takilan iste acaba baglanmamizda bir sorun var mi? Kizimla hep

10 aydır ilk defa mi kendi kendine uykuya daldı? !

Fatımaeslem

New member
Hayirli geceler,
10 aylik kizim var evde oldugumuzda hep emerek uyur hic kendiliginden uyumaz ama bu don zamanlarda hem araba da hemde cocuk arabasinda uyumaya basladi bana ihtiyaci olmadan.. evde yinede benimle uyuyor yatakdan bile cikamiyorum ama aklima takilan iste acaba baglanmamizda bir sorun var mi? Kizimla hep

Yani bi kac defa oldu ama cok az hep emerek uyuyor.. evde hic kendi kendine uyumadi ama arabada veya disarda uyudu, bu aralalar cogalinca da tereddütte kaldim..

Fatımaeslem

New member
Hayirli geceler,

Fadime hanim cevap verebilirsebiz cok sevinirim, siz öyle sorunca acaba gercekden bir sorun mu var diye düsünüyorum kac gündür.. hep emerek uyumasi dogru degil mi?

Son düzenleme:

Fatımaeslem

New member
Emerek uyuması dogru. Bence Fadıme hanımın takıldıgı nokta on aydır daha once arabada baska bır sekılde kendı kendıne hıc uykuya dalmamıs olması. Yanı sızın sorunuzdan ılk once boyle anlasılıyor. Bebekler daha çok kucukken gaz sancıları cektıklerı zaman bıle arabada gazını cıkartıp kendılıgınden uykuya dalar. Mesela benım oglum sıddetlı gaz sancısı cekınce arabaya bındırıp doktora goturmeye nıyetlenırdık. Arabada susup uyuyrdu doktora gıtemkten vazgecerdık. Meger arabada hareket halınde olunca bebejler gazını rahat cıkarır kolayca uykuya dalarmıs sonradan ogrendık ��

Cok sükür bizim gaz sorunumuz olmadi ama kizim arabayi hic sevmezdi bebek arabasini da hic sevmezdi o yüzden de fazla bindiremiyordum herhalde ondan dolayi da uyumadi hic bu son bir kac haftadir durmaya basladi öylelikle uyuyor.. bundan önce ben olmadigim zaman mesela babasiyla ciktigi zaman kisa bir süreligine gezdirmis arabada ve kizim uyumus.. ama söyle bi sorun da var sanirim kizim dogdukdan sonra 1 hafta yogun bakimda kalmak zorunda kaldi yani hep yanimda degildi ben biraz da ona bagliyorum hic kendi kendine uyumak istememesini..

Fatımaeslem

New member
Boyle dusunmeyın. Kaygılı olmayın. Hassassınız anladıgım kadarıyla evladınız ıcın en ıyı olanı yapmaya nıyet etmıs bır annesiniz ama kaygıdan arının guvenlı baglanmada kaygıya da yer olmamalı sız kaygılandıkca bu yavruya yansır. Ben bebegımın hep yanındaydım. Guvenlı baglanma ıcon ne gerekiyorsa yapıyorum ama benzıs emmeden uyumuyor. Cok nadıren hastaysa yorgun dusmusse uyuyakaldıgı oluyor. Dedıgınız gıbı daha once bebek arabasına bındırmedıgınız ıcın bu kesfı yasamamıssınız bebek arabasında sızsız uyuması gayet normak. Evde de sızı ıstenesı sızsız uymak ıstememesı her seyın yolunda oldugunu gosterır. Zamanla sızın farklı odaya gıtmenızı lavaboya gıtmenızı bile ıstemeyecek bunlar cok normalmiş tadını cıkarın kaygısız bırakın kendınızı

Kendimi yanlis mi ifade ettim bilmiyorum ama ben hep arabays koymays calistim da hic istemedi hep kendini kasiyordu veya agliyordu.. o yüzden hic sevmezdi dedim.. artik ama yavas yavas daha rahat duruyor..

Fadime hanim cevap verebilirsebiz cok sevinirim, siz öyle sorunca acaba gercekden bir sorun mu var diye düsünüyorum kac gündür.. hep emerek uyumasi dogru degil mi?

Hayır hayır. Panik olmayın lütfen. Genel olarak çocukların kendine has uyuma şekli vardır, evet falay işte aradasira kucaktayken,arabadayken,bakinirken,hatta yemek yerken uykuya dalmasi da olagandir. Siz de arabada 10 aydır ill defa kendi kendine arabada uykuya daldi diyince ilk olmasına şaşırdım sadece. Çok normal bu