Emzirirken hamile

Burcumehmet

New member
Merhaba burcu hanimin, bu sitede ıki bebek emziren veya hamileyken emziren annelerin açtığı konular var, isterseniz onları önce okuyabilirsiniz. Bir kisiye direk cevabı da var Adem Hocanın.
sitesinden de arama yapabilirsiniz.
Bugünlerde telegram da Emzirme işleniyor, fakat şimdiye kadar ıki bebek konusuna denk gelmedim, bir soru hariç. O soruda da bebek dogunca büyüğün tekrar emmek istediği soruluyordu, 30. Ayda olduğu için vermeyin dedi, ama saniyorum daha küçük ayda olsaydı v.verin diyebilirdi.
sanıyorum ilerleyen günlerde telegramdan bu konuda da paylaşım yapılır.
Evet Adem Güneş 24. aydan sonra başlayıp 30 aya kadar sonlanacaginı belirtiyor.
Isterseniz öyle de yapabilirsiniz.
Guvenli bağlanma kitabında, yeni doğacak be.bebeğin agiz sütüne ihtiyacı olduğu, halbuki Emzirme devam ettiğinde süt iceriginin büyük bebege göre ayarlandigi dolayısıyla iki bebek Emzirme nin anneyi de yordugu anlatılıyor. Fakat bu yorma bunyeyle ilgili olabilir, dediğim gibi burda bir kaç arkadaş iki bebek emzirdi. [MENTION=6773]Istanbultadinda[/MENTION] hanım tecrübesini paylaşır belki.
Bebeginiz açısından sıkıntı olmayacaksa son aylarda bırakma sürecine girip doğum olmadan en az 6 hafta önce tamamen bırakmış olacak sekilde de ayarlayabilirsiniz.
Yine de sormak isterseniz pedagojiokulu yayınına soru sorulabiliyor.

Forum da yeniyim daha bgn actim ve yeni yaziyorum.ogrwncm kullanmayi.bakayim soylenilen yerlere cok gerginim stresliyim anlatamam duygularimi hep adem beyin yas aralığı 4 olmali dedikleri kulagimda nasil yapcm nasl yeticm inanilmaz gerginim.kucugu emzirirken buyugi nasil biraktrcam hala bilemiyorum

baharibeklerken

New member
Oglum 24 aylik olunca 2.yavrum doğacak nasipse.emzirmyi kesmedim dr devam edebilirsin dedi.ancak sutten kesmem nasil olacak tam kesmeye calisirken 2.yi emziricm gozu önünde yiprasn istemyrm adem bey 30aya kadar uzayabilir sutten kesme diyor.ikisini birlikte emzirerek sutten kesebilirmiuim acaba.nasil basa cikicm bu durumla kafam cok karisik lutfen yardim edin adem beyin kitaplarimda boyle bi örnek bulamadm kendisine sorabilsek keske cevaplarnz bnm icin cok onemli cok streslyim suan 3 aylik hamileyim oglum 18 aylik

Isterseniz bu konuyu şimdiden düşünüp kendinizi yormak yerine önce yeni Bebeğinize ve büyük bebeğinizi hâlâ emzirmeye odaklanın. Önce bir sakinlesin , dinginlesin. Kesme veya Emzirme hangisine karar verecekseniz , önünüzde en az üç ayınız var karar vermek için. Lütfen acele etmeyin ve kendinizi yıpratmayın.
Yaş Aralığı ile ilgili 4 yaş ı ideal olanı söyleniyor. Suda bir gerçek ki ideal olan çoğu zaman tutturulamiyor.
Ama kimin hangi tarihte hangi anne babadan dogacagi önceden belli bir kaderdir. Ideal olan neyi yaşadık ki şimdiye kadar. Mühim olan mevcut şartlar içinde yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışmak.
Ne güzel bebeginizle güvenli baglanma surecindesiniz. Bunun tadını çıkarın. Rabbim kolaylığı da verir zorlukla birlikte, şimdiye kadar defalarca tecrübe etmişsinizdir bunu hayatınızda. :)

baharibeklerken

New member
Forum da yeniyim daha bgn actim ve yeni yaziyorum.ogrwncm kullanmayi.bakayim soylenilen yerlere cok gerginim stresliyim anlatamam duygularimi hep adem beyin yas aralığı 4 olmali dedikleri kulagimda nasil yapcm nasl yeticm inanilmaz gerginim.kucugu emzirirken buyugi nasil biraktrcam hala bilemiyorum

4 olmalı derken ideali söylüyor adem hoca.
Telegram dan paylaştığım konuyu dinlerseniz , kendi sesinden adem hocanin, size iyi gelir umarım :)
Başka şeyler de dediğini duymak

Hsn

New member

Lütfen rahatlamaya çalışın. Rabbim kolaylığını verecektir... çok tanıdık hissettikleriniz. O bebeği size gönderen Rabbim onun ruhunu halkeden biz istedik istemedik değil asıl görmemiz gereken hem haşa onun gönderdiği böyle bir güzelliği sürpriz hediyeyi başüstüne deyip sevincini yaşayabilmek gerek. Hepsi gelip geçiyor zorluklar evet oluyor ama bitiyor. Şimdi küçük 6 aylık ve düzenimiz oturdu hepimiz birbirimize alıştık çok eğleniyoruz arada krizler de yaşıyoruz elbette. Anı yaşamaya çalışın gelecekten size tavsiye olarak bunu söyleyebilirim. :) yaş aralığına artık takılmanın lüzumu yok yeteceksiniz ve yetebilirsiniz Allah'ın izni ile...

Burcumehmet

New member
Merhaba. Müjdeli haberiniz hayırlı olsun öncelikle. Rabbim sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin ins. Kabul ederseniz size ilk tavsiyem genişleyin... Önünüzde kocaman bir altı ay var allah izin verirse. Bu altı ayda yavrunuzla bol bol vakit geçirerek baginizi kuvvetlendirirken, bir yandan da kendi onariminizla ilgilenin ki genisleyebilesiniz. Tüm kaygilarinizdan sıyrılmaya çalışın... Bir kadın on çocuğa da annelik yapabilir yeterki fıtratı ve psikolojisi bozulmamış olsun. O nedenle kendinizden başlayın ve eşinizle konuşun paylaşın ondan destek isteyin. Bu sürede en büyük destekçiniz eşiniz olmalı ins. Adem beyin kitaplarının elinizde mevcut olduğunu yazmistiniz. Yanlış hatırlamıyorsam güvenli baglanma kıtabında aynı anda iki çocuğu emzirmenin pedagojik açıdan uygun olmadığı yazıyordu. Bulunabilir se süt anne bulunabilecegi eğer mümkün değilse büyük olan çocuğu sütten kesmenin uygun olacağını okumustum. Birde kardeşi geleceğini şimdiden bilmemeli. Belki son bir ay kala söylenebilir. Bunu da aklıma geldiği için söylemek istedim. Rabbim içinize inşirah versin insaallah

Cok tesekkr ederkm sekine haline bürunmeye çalışıyorum bnde.mutluyum tabi rabbimin hediyesi 2. Yavrum.gerginlgm gececek sanirm yavas yavas.